Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyomnövényt adhatok...

Milyen gyomnövényt adhatok törpenyusziknak?

Figyelt kérdés
Tyúkhúrt, pitypangot, sárga és fehérrépát rendszeresen kapnak, az almát annyira nem szeretik, úgyhogy azt ritkábban. Gondoltam változatosabbá teszem az étrendjüket, és ha már a kertben úgyis megnő a gaz, ne gyomírtózzuk, inkább odaadom nekik (nyilván azt amelyik nem gyomírtós). Csak kérdés, hogy melyiket lehet, szóval írnátok párat amit odaadhatok nekik? Teljesen bio, semmilyen vegyszer nem éri és megfonnyasztom nekik, nyugi :D

2022. aug. 11. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Nyuszis könyvből nézem az alábbiakat: Bazsalikom( ez a mi nyuszink kedvence), citromfű, csalánlevél, fű (ebből csak keveset), kapor, lóhere, oregánó, petrezselyem, valamint gyümölcsök: áfonya, banán, körte, szőlő. Persze még nagyon sok van....
2022. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi! A csalán nem csípi meg a nózijukat?
2022. aug. 11. 21:12
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Répát, almát csak alkalomszerűen, jutalomfalatként érdemes adni a magas cukortartalma miatt. Se az emésztésének, se a fogának nem ideális.

Egyébként azért az adott zöld mennyiségével sem árt vigyázni, így is fontos, hogy széna legyen a fő tápláléka!

Lucernát is szoktak, de ahogy a lóhere, ez is puffaszthat, főleg nagyobb mennyiségben. Útifűlevél még az, amit nem említett az előttem szóló, és szokták szeretni a nyuszik, és sok kertben magától is kinő.

U.i: nem kell a csalán miatt aggódni, nem csípi meg őket.

2022. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt kifelejtettem, hogy ezek ugyan nem tipikusak annyira a kertben, de cickafarkfű virága, kamilla - ezeket is szokták szeretni.
2022. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem kapnak olyan sokat, ketten vannak és négy szál répát szoktam adni naponta (kettő sárga kettő fehér, ma pl nem találtam fehéret úgyhogy csak sárgát szedtem, azt kapják holnap), emellett van alattuk széna, és folyton van előttük táp. Ez a legjobb minőségű amit be tudok szerezni. Van egy emésztés és fog segítő táp (angolul van ráírva, valami ilyesmire fordítottam) van, hogy olyat veszek, de most a másik fajta volt akciós és az asszem 3 kilós kiszerelés, az emésztés segítősből meg csak egy kilós van.


Kövér porcsinból van még rengeteg a kertben, azt olvastam, hogy ez gyógynövény, azt kaphatnak?

2022. aug. 11. 23:08
 6/20 anonim ***** válasza:
Én tuti nem adnék ennyi répát a nyuszijaimnak...
2022. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Kettőt naponta? Azért az annyira nem sok szerintem. Nem óriás répák, kb olyan vastagok és hosszúak mint az ujjam.
2022. aug. 13. 10:39
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az rengeteg répa, heti max 1-2 karikát ehetnének.
2022. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Bizony!!

6os vagyok

2022. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

3/4-es vagyok.

Az iszonyúan nagy mennyiség, nem szabadna nekik ennyit adni! Nálam egy hónap alatt nem kapnak ennyit, nem hogy naponta...

2022. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!