Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi egy törpenyúl napi táp...

Mennyi egy törpenyúl napi táp adagja?

Figyelt kérdés
Divat lett a törpenyúl. Nekünk is van. Versele laga tápot kap, amelynek zacskóján napi adagnak 50-80 gramm van feltüntetve. Viszont már többször hallottam, hogy csak napi két evőkanál tápot adjunk a nyúlnak, ami viszont korántsem 50 gramm, még a fele se. Miért van ez az eltérés?

2022. aug. 19. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

2 szűk marékkal kell adni vagy 2 evőkanállal.

Azért annyi van a csomagra írva, mert úgy hamarabb elfogy és gyakrabban kell megvenned.

Illetve a nyuszinak rengeteget kell szénáznia, ha sok tápot eszik akkor keveset fog szénázni és az nem jó.

Emiatt kell a kevés táp és a sok széna.

2022. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ez teljesen igaz. Egyszerű marketing és kész. Emellett a nem értenek a nyuszikhoz teljesen csak úgy ráírják a szomszédtól hallottakat. Tisztelet a kivételnek de ez igaz sokszor
2022. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekünk két törpe nyuszink van és nem ilyen előrecsomagolt bolti tápot veszünk, hanem olyan embertől vesszük aki direkt ezzel foglalkozik (Búzamag keverve valamilyen táppal). Abból minden reggel és minden este egy kanalat szétosztunk a két nyuszi között, plusz a szénájukat mindig teletöltjük. Nekik fejenként napi egy kanál bőven elég, nem is mindig eszik meg. (Idősebb nyuszink 7 éve megvan)
2022. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
# A nyuszik nem ehetnek magvakat, semmilyet, mert ők nem rágcsálók.
2022. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
3-as vagyok. Bocsánat, elírtam. Zabot akartam írni
2022. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
#5 zabot is tilos enniük. Gyomorfekékyt, bélproblémákat okoz hosszú távon
2022. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Mi amikor megvettük a nyuszinkat azt mondták hogy fél éves koráig 2x1 púpos evőkanállal adjunk aztán ha betölti a fél évet azután is ugyan úgy 2x1 csak akkor már lapos kanállal.De fontos egyébként az is hogy a nyúl ne csak szénát és tápot egyen hanem kapjon egy héten maximum 3-4 alkalommal petrezselymet,kaprot stb.
2022. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!