Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen játékokat/"tevékenysége...

Milyen játékokat/"tevékenységeket" ajánlanátok törpenyuszinak?

Figyelt kérdés

Az imádnivalóan cuki, Kosorrú Törpenyuszimról van szó. 🥰 Szeretnék neki pár játékötletet találni. A kedvenc kajájáért (Versele Laga Complete Cuni Junior, a félreértés elkerülése érdekében írtam le, hogy tudjátok, hogy NEM HÍZÓTÁPPAL ETETEM, mielőtt bárki is leírná) mindent megtesz, szinte vetődik, amikor látja, hogy a kezemben van. Eddig nem sok mindent csináltunk; egy bűvészdobozból vett poharakkal játszottunk: az egyik alá nasit raktam, a másik kettő alá semmit, összekevertem őket, és "ki kellett találnia" (de tudom, hogy kiszagolta) melyik alatt van, és rá kellett böknie a mancsával. Az egész folyamatot 10 perc alatt tanulta meg! Bár még így is szórakoztató számára a játék, úgy már kevésbé, ha nincsen benne kihívás. Így túl könnyű. Aztán felfordítottam a poharat, és beleraktam egy falatkát. Beledugta az orrát, ahogy tudta, szó szerint emelgette, és dobálta a poharat, lelökte a házáról, (de csak akkor, hogyha én tettem oda neki, bár volt már rá példa, hogy ő dobta fel véletlenül), a ketrec oldalához nyomta, és úgy dugta bele az orrát, stb...ez is lefoglalta egy jó darabig, de az utóbbi időben egyre rövidebb idő alatt oldja meg, és már ez is túl könnyű...

Megtanítottam pacsit adni, -oké, ehhez jóval több gyakorlás kellett,- és nagyon ügyesen csinálja, múltkor mikor anyukám odaNYÚLt hozzá, hogy megsimizze, neki is adott egy pacsit. (ő eléggé meglepődött, hogy szándékosan "nekivetődött" és a tenyerébe nyomta a mancsát) aztán kb. ennyi, mert nincsenek új ötleteim, se nekem, se a Google-nak 🤣, mert nem igazán találtam semmit. Lehet, hogy butaság, de azt gondoltam, ebben a könyvben találok valamit; [link] (tisztában vagyok vele, hogy kutyáknak való, de gondoltam csak van valami, amit egy törpenyuszi is meg tud csinálni...)hát, nem igazán...

Valami ötlet?



2022. aug. 30. 17:25
 1/5 A kérdező kommentje:

Ő az én nyuszim: [link]


[link]


[link]


Egy rendkívül megbízható, és KIVÁLÓ TENYÉSZET IVADÉKA. 🐇 (nem vagyok benne 100% biztos), de szerintem ő egy kicsit dominánsabb egyéniség. Ez az általános viselkedésén is észrevehető. (ha nem lenne ilyen kis okos, akkor is ugyanígy) szeretnék vele minnél többet foglalkozni, játszani, mert gondolom azért az egész napos ücsörgés a ketrecben, vagy a (már szinte túl) sok szaladgálás az udvaron elég unalmas lehet neki, + ki kell használni, ha ilyen imádnivaló játszópajtid van! 😀🥰💕🐇

Az a baj, hogy semmilyen ötletem nincs azokon kívül, amiket eddig csináltunk. Gondolkodtam még jópár trükkön, de valahogy nem áll össze...

2022. aug. 30. 17:40
 2/5 A kérdező kommentje:

A félreértés elkerülése érdekében: Elnézést kérek mindenkitől, ha a két szövegem egy kicsit "erős" volt. Nem szeretnék beképzeltnek tűnni, nem azért írtam, és amúgy tudom hogy a törpenyuszik alapvetően is nagyon okosak, csak ő tényleg egy kicsit dominánsabbnak tűnik. (Persze, tudom hogy rajta kívül is vannak még okosabb nyuszikák, sőt, nála okosabbak is)


Remélem nem volt félreérthető amit írtam. 🙄😬

2022. aug. 30. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet ez semmiség lesz, csincsillának vettem egyszer ilyet, de nem érdekelte. Törpenyuszi kapta meg ismerettségi körben és imádott vele játszani. Csörög 🤣 : [link]
2022. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Zooplus-on is szétnézhetsz:


[link]


[link]


[link]


[link]

2022. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél a petnet.hu-ból Activityt a nyuszinak. Imádni fogja és szellemileg tornàztatja.
2022. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!