Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel etetitek a tengerimalaca...

Mivel etetitek a tengerimalacaitokat?

Figyelt kérdés

Egy kis közvéleménykutatás. :)

Hányszor etetitek egy nap? Mit kap nálatok főeleségnek? Mit adtok neki nasinak stb?



2022. szept. 18. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Mindenfelevel, kukorica, magvak. De van amikor csak szarazkenyerrel. Falevellel, fuvel. Gyumolccsel, de ha marad ki a napi fozesbol kaposztatorzsa azt is odaadjuk nekik.
2022. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez gondolom (remélem) egy troll válasz volt. :D
2022. szept. 18. 18:04
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Széna, friss fű mert falun tudtam neki adni frissen olyat, amiről tudtam, hogy tényleg tiszta.A tengerimalac nem magevő, amit úgy látszik 1es sem tud, ezért pelletált tápot kapnak/kaptak, alakjának köszönhetően megfelelő módon támogatják a fogak kopását is, télen szükségessé válik a C-vitamin pótlása, heti egy alkalommal C-vitamin tartalmú cseppek formájában. Heti 1-2 alkalommal mehet zöldség-gyümölcs.

Tilos adni pl.: kenyér, burgonya, sárgarépa(cukor tartalma miatt), az olajos magvakat, ne adjunk tejterméket, sem ennek származékait, sem húst. Hangsúlyozom: tengerimalac kizárólag növényevő.



Nagyjából így.

2022. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

A mi tengeri malacunk imádta a paradicsomot :-)

Széna mindig volt előtte, friss füvet is kapott minden nap ( vidéken élünk) valamint a tápot. Szerette a salátát is nagyon, de azt csak módjával mertünk neki adni, néha kis gyümölcsöt....

2022. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Régen volt 2 malacom. Széna volt előttük folyamatosan, minden reggel szedtem nekik friss füvet, ennyi. Néha kaptak ubit, illetve ha répa volt pucolva valami ebédhez, akkor annak a héját megkapták.
2022. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
5-ös vagyok. Tápot/pelletet nem kaptak, mert nem ették meg. Kizárólag a szálasat szerették.
2022. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Széna 2 tartóban, egy belülről a rácsra akasztható fa tartó és egy lyukacsos farönk a forgácsra helyezve.

Napi 3*1 teáskanál Cunipic Alpha Pro malactápot kap, de néha csak 2 vagy ritkán 1 kanállal, mert ha nem eszi meg, akkor nem adok addig újat.

Napi 1*, munkából hazaérve kap jutifalatot, vagyis inkább kárpótlást, egy db lucerna karika formájában, azt nagyon szereti.

Napi 1* adok egykét kis csík zöldséget, többnyire fehérrépa, sárgarépa, uborka, zeller, cukkini, ritkán alma vagy 1-2 levél spenót.

És ezzel ki is merült az étlapja, mert mást nem eszik meg.

2022. szept. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó vagyok, leginkább a szénát szereti, azt mindennap majdnem teljesen kieszi azt a két tartót.
2022. szept. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
0%
Semmivel, mert nincs.
2022. szept. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szèna 60%

30%tàp

10% zöldség

(Állatorvosi asszisztens vagyok)

2022. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!