Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti hogy hűtitek a tengerimalac...

Ti hogy hűtitek a tengerimalacaitokat nyáron? Mit érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 6. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

megfürdetem langyos vízben ,de ha te is megfürdeted akkor vigyázz ,utána jól töröld meg!


egyébként nekem hörcsögöm van ,de ugyan úgy hűtöm:)

2016. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tengerimalacokat nem szabad fürdetni, esetleg egy kevés friss vízzel átsimíthatod a bundáját, de ennél sokkal jobb megoldások is vannak. A besötétített, árnyékos szoba jó kiindulópont, és érdemes berakni a ketrecbe egy kerámia járólapot is, az jó hűvös, szeretnek rajta feküdni. Nagy hőségben (30-35 fok) állandóan legyen a fagyasztóban néhány lefagyasztott ásványvizes palack, a kicsiket én konyharuhába csavarva a ketrecbe teszem, a nagyobbakat pedig egy törölközőn a ketrec tetejére, a legnagyobb hőségben a palackokat két réteg pléddel takarom le, hogy lefelé menjen a hideg. Ennél több hűtésre nincs szükségük. :)
2016. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. ápr. 9. 06:54
 4/7 anonim válasza:
Én is lefagyasztott palackokat szoktam a ketrec felé tenni, mert ugye a hideg leereszkedik, a meleg felmegy :) A másik, hogy kicsit kevesebb almot rakok, és többször rakom rendbe őket, hogy ne legyen pisipárás a levegő. Amúgy lehet őket fürdetni, DE nem szabad hideg vízzel, minimum langyos legyen, a malacok lábát ellepje, 3-4 cm. A fejüket ne vizezd be, csak a testüket óvatosan, utána alaposan töröld meg őket, hajszárítóval csak télen lehet őket. Remélem tudtam segíteni.
2016. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én fürdetem és mindig bevált:)
2016. ápr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fürdetéssel az a gond, hogy sokkal nagyobb kockázatot jelent, mint a többi módszer. A tengerimalacok nagyon érzékeny állatok, a samponos fürdésbe pl. akár bele is halhatnak, de a sima vízzel való fürdetés sem veszélytelen, mert egy pillanat alatt megfázhatnak (nyáron is), aminek tüdőgyulladás lesz a következménye. Mivel szőrös állatokról van szó, valamiért elterjedt, hogy fürdetni kell őket, sajnos kevesen tudják, hogy ők tökéletesen tisztán tartják magukat, így semmi szükségük fürdetésre, sőt, ártunk is vele, mert lemossuk a bőrükről a természetes védőréteget, és allergiára hajlamosítjuk őket a kemény csapvízzel. Előfordul, hogy a hosszú szőrű malacok bundája pisis lesz, ilyenkor csak azt a néhány tincset meg kell törölgetni egy vizes kendővel, fürdetni akkor sem kell őket.
2016. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a jégakkus/ásványvizes palackos ötletet kipróbálom. :)
2016. ápr. 13. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!