Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac lány, baloldala...

Tengerimalac lány, baloldala fel van puffadva, mitől lehet? Exotikus doki adott espumisant.

Figyelt kérdés
Előzmények, tüsszögött, 5 napon át kapta az antibiotikumot, gyull.csökkentőt. Most meg puffad, 2 napi espumisant kapott meg probiotikumot. De nem múlik a puffadása. Hasát áttapogatta, nem érez benne semmit, csak pruttyog a hasa. Eszik iszik.
2022. okt. 15. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Széntabletta, és ha a joghurtot szereti, mehet joghurt.
2022. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az espumisan elég volt neki? 2 napig kapta. Szén tablettát milyen adagba kell?
2022. okt. 15. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettőbe kell törni.
2022. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Feloldottam vízben és úgy adtam neki. Adok még majd neki espumisant.

Nagyon jó a dokink csak ma már nincs rendelés.

2022. okt. 15. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne írj már hülyeségeket, a tengerimalac növényevő, nem tesz jót neki a joghurt. Lehet kevered a hörcsöggel, annak lehet adni, de csak kis mennyiségbe. Kérdező, kérlek meg ne etesd a tengerimalacod joghurtal.

Nem adsz neki esetleg sok gyümölcsöt vagy zöldséget? Mert attól is puffadhat. Mivel eteted?

2022. okt. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Dehogy adok joghurtot, semmilyen tejterméket nem szabad nekik! A gyümölcsöket zöldségeket elhagytam, diéta van, fű, petrezselyem, széna. Lejjebb ment egy kicsit a poci. Többször kiveszem, ahogy a nyakamban fekszik, masszirozom a pociját:)
2022. okt. 16. 07:20
 7/9 A kérdező kommentje:

A görényeknek adnak tudomásom szerint joghurtot.

De malackának tilos.

2022. okt. 16. 07:20
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma meg elkezdett menni a hasa. Most ez miért?
2022. okt. 16. 14:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne adj neki semmit a szénán, és a vízen kívűl. A hasmenésen a nedves fű, petrezselyem csak ront. Ezen kívül jó lenne neki adni valamilyen tengerimalacnak való probiotikumot (pl.: bio-lapis). Nekem azt mondta az orvos, hogy bio-lapis probiotikumból napi 2* fél tasakot kell adni.

Ha véletlenül nem enne, akkor jó lenne kényszeretetni is (porrá őrölt tápot vízben pépesre feloldva, fecsivel a szájába nyomni). Ha valamiben nem vagy biztos, vagy rosszabbodik a helyzet, akkor hívj fel egy egzós dokit. Nem kell, hogy a közelben legyen, tanácsot telefonon is tud adni, legalábbis várhatóan többet tud segíteni, mint az itteni válaszolók.

2022. okt. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!