Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám visszaszoktatni...

Hogyan tudnám visszaszoktatni a tengerimalacom a tápra?

Figyelt kérdés

Kétféle tápot kap(ott) keverve reggel este a Cunipic Alpha Pro-t és a Beaphar Nature nyúltápot (azért a nyulasat, mert ennek jobb az analitikája mint a malacosnak).

A hét elején volt egy kisebb mértékű fogcsiszolása a malacomnak, mert előtte lévő héten kevesebbet evett a tápból majd végül teljesen elhagyta. A fogprobléma korrigálva lett, jól van, szénát is már jobban eszegeti, de viszont egyik tápot sem eszi meg hiába adom neki oda, bunnyNature goVET Rescue Feed-el etetem az orvos óta, amit nagyon szívesen megeszik, de nem szeretném ha ehhez szokna hozzá és követelné és nem fogadná el továbbra sem a tápot. Hogyan szoktathatnám vissza a tápra? Mindig elé teszem reggel-este, de egy darab se fogy el belőle.



2022. okt. 28. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

És ha csak azt kap egy napig, akkor koplal?

Egy hét alatt túlnő a foga? Nem tudtam, hogy ilyen gyorsan nő.


Olyasmi van amit hobbiból szeret rágni? A nyúl pl a fa kérgét, vékony gallyait.

2022. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt nem szeretném kipróbálni, hogy csak tápot kap mert a széna a fő tápláléka és nem szeretném ha baja lenne.

Egy hét alatt nem nő túl a foga, ez hosszabb folyamat, ekkor adott tüneteket, hogy baj van a fogával és nem eszik, 1 éves, eddig ilyen problémája nem volt. Mivel hátsó fog, így ezt én ellenőrizni sem tudom, csak a viselkedése megváltozása miatt tűnt fel, hogy baj van.

Nem szokott rágcsálni hobbiból semmit. Fa berendezések vannak a ketrecben, de azokat se szokta rágcsálni.

2022. okt. 28. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig tetszettek ezek az állatkák, de sosem volt nekem.


Ha kap puhább fát? Hullott vékonyabb gallyat?

2022. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy 3 nap ne adj neki tápot, csak szénát, hátha utána újdonság lesz.

De óvatosan, azzal amit írok, nekem sose volt ilyen jószágom.

2022. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
69%

A tengerimalacok nagyon vállogatós állatok. Ha magától elhagyta a táp evését, akkor egész egyszerüen, nem izlik neki.

Ha nem eszi, szerintem ne eröltesd, próbálj ki másik fajta tápokat.

Az én egyik tengerimalacom, ha valami nem kell neki, megfogja a szájával, lendít 2-3-at a fejével, mintha bologatna, és eldobja a forgácsba.

Én le szoktam melléjük ülni, (több féle tengerimalac kaja is van itthon) és adok a kezemből nekik enni. Igy meg tudom figyelni, melyiknek mi a kedvence.

Pl. az eggyik malacom az uborkát imádja, a másik fintorogva fordúl el. A répát egy időben szinte nem is ették, most mindig megeszik.

Van egy malackám, (ritkán kapnak csak) az almát, csak akkor eszi meg, ha simizem, és beszélek hozzá vagy tíz percet, hogy finom az alma, és közben végig a kezemből kinálgatom.

A lényeg, hogy vállogatósak, igazi kis innyencek, ezért egyszerübb egy másik tápra váltani.

2022. okt. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!