Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnám visszaszoktatni a...

Hogy tudnám visszaszoktatni a nyuszim? (Kérdés rövid, de azért van a magyarázat. )

Figyelt kérdés

Amikor megkaptam a nyuszimat nagyon hamar a kezemhez szokott, volt hogy másfél órán keresztül az ölemben simogattam és ő közben alukált. Feljött hozzánk az ágyra lefeküdt közénk, simán megtudtam fogni kicsit "megdögönyözni" stb.

Aztán kb 2hónapja meghúzódott a lába és a doki azt mondta h 2hétig ne vegyük ki a ketrecből, addig pihentetnie kell.(persze ugyanúgy beszéltem hozzá, benyúltam megsimogatni,tehát nem hanyagoltam el.) Ez így is történt, letelt a két hét, szépen elkezdtük újra kiengedni.De azóta teljesen más. Alig engedi hogy megsimogassuk, megfogni se tudom már úgy mint régen, az ágyra is csak nagyon ritkán ugrik fel, de akkor sem engedi hogy megsimogassuk, csak feljön körülnéz szimatol és már megy is le.

Pedig próbálom visszaszoktatni azóta, kézből etetem, beszélek hozzá, simogatom stb. de ennek már 2 hónapja, és nemigazán van javulás. :( Annyi hogy ha leülök a földre hozzá akkor tudom simogatni már olyan 5 percig de aztán inkább megy a dolgára, többet nem nagyon enged.

Már teljesen elkeserít.:(

Valami ötlet, hogy hogy tudnám újra megszelídíteni?

(Bocsi hosszú lett.)


2011. júl. 6. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ilyen mert már ivaros. Lehet, hogy egy ivartalnitás megoldaná a problémátokat, neki is jobb lenne.
2011. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mitől hogyan húzódott meg a lába?A hátsó vagy az első? lehet hogy csak megijedt de ha már 2 hónapja volt akkor az 1.válaszolóval értek eggyet(ivartalanítás):)
2011. júl. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

nekem tengeri malacom van,nagyon édi de a bátyám egyfojtába "kínozta"(dobálta de el kapta)és kértem hogy ne csinálja mert neki se lenne jó,és abba hagyta és azóta egy kicsit vad valamikor nem szereti ha kiveszem a ketrecből!! anya azt mondta h meg ijedt és tudja már hogyha a bátyám veszi ki akkor elkezd kapálózni.lehet hogy amikor meghúzta a lábát akkor ember közelében volt.ezért nem szeretná a nyuszit hogy kived!!


Remélem segítettem!!:)

2011. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!