Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpe nyúl tud szeretni?...

A törpe nyúl tud szeretni? Mik a tapasztalatok? Rá lehet szoktatni, hogy egy helyre bogyózzon vagy mindenhova szór?

Figyelt kérdés
Szeretnénk valami kisállatot,de kutya, macska, madár szóba sem jöhet viszont olyan új lakót szeretnénk, aki tud szeretni és nem őrül meg ha csak este tudunk vele foglalkozni (egész nap dolgozunk).
2010. szept. 30. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
természetesen igényli is a szeretetet, simogatást. a nyúl szobatiszta - illetve megtanítható rá - egy helyre bogyózik. sok örömet hozzá:)
2010. szept. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Szerintem tökéletes kisállat:) Szobatiszta, igen, a legtöbbször már mikor megszületik oda bogyózik ahova az anyukája, de a helyváltozás összekavarja és akkor potyogtathat pár napig, de szobatiszta lesz! venni kell neki wct ((: Nagyon igényli a szeretetet, jön, és töfködi az orrát hogy simizd :) ha nem foglalkozol vele is elvan, ugrál magában a ketrecben és néha megvetően néz, de nem elsz baja. Azért minden nap egy fél óra sétát be kell enki iktatni, han em tudsz hatalmas ketrecet venni.
2010. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

a szobatisztaságot nem mindegyik tanulja meg.

Szeretni-hát mi a szeretet. A legtöbb nyúl nem rajong érte ha babusgatják, simogatják vagy ölelgetik, de van amelyik eltűri, ritkán amelyik szereti is.

2010. szept. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
El kell vinni sétálni? Az nem égő? Viszek egy kis törpenyuszit sétáltatni míg a többiek kutyát visznek?
2010. szept. 30. 15:06
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, állítom hogy tud szeretni. Megismeri a gazdáját és ragaszkodik is hozzá. Az én nyulam állandóan jön utánam ahol vagyok, rohangál a lábaim között, bökdös hogy foglalkozzak vele, simizzen, imádnivaló.:) A szobatisztaság kérdés az nehéz, vannak nyulak amelyek minden gond nélkül megtanulják de vannak amelyek csak nehezen vagy egyáltalán nem. Az ivartalanítás nagyon sokat segíthet ebben az esetben mert akkor nem lesz hormonális késztetésük hogy megjelöljék a területüket. A sétáltatás is mehet de csakis akkor ha megkapta a kombinált oltást mindkét veszélyes betegségre, és biztonságos nyúlhámmal, hogy ne tudjon elszaladni és bármikor fel tudjad kapni ha egy kutya túlságosan megközelítené. Én vettem is az enyémnek hámot, de nem mertem levinni, túlságosan féltem.:)
2010. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Milyen két betegségre gondolsz?
2010. szept. 30. 21:24
 7/15 Enting ***** válasza:

Beszélj egy állatorvossal, az elmondja pontosan. a lényeg, hogy két fertőző betegségük van a nyusziknak, de mindkettő ellen van oltás.

egyébként a sétát az illető szerintem a szobában értette, nem? én nem merném a kutyák közé levinni, halálra rémülne! A szobában, lakásban viszont remekül elbóklászi, rodeózik, az kell is neki. Ehhez nagyon fontos, hogy nyúlbiztossá tedd a lakást! Vezetékeket, növényeket, vegyszereket elzárni az útjából, könyveket, újságokat, cipőket, tapétát előszeretettel gyilkolja. Olvass utána alaposan mindennek, aztán vegyél nyuszit nyugodtan, mert egy édespofa, imádnivaló, szeretni fog.

2010. okt. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Még csak a gondolat csírája van meg a nyuszi vásárlását illetően.

Szeretném még ha írnátok tanácsokat, tapasztalatokat.

2010. okt. 1. 11:51
 9/15 anonim ***** válasza:
A két betegség a myxomatosis és az rhd. A myxo egy szúnyogok által terjesztett, nyulakra veszélyes betegség amely 99%-ban halállal végződik. Az rhd nyulak között terjedő vérzéses betegség , a halálozási ráta hasonló mint a myxonál. Mindkettő ellen fontos beoltatni félévente akkor is ha nem viszed ki a szabadba mert a szúnyogok mindenhol ott vannak, az rhd-t meg te is behurcolhatod a szabadból. Sok hasznos info-t találsz a nyulakról, tartásukról, etetésükről, gondozásukról, stb egy nagyon jó oldalon: [link]
2010. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Meddig tart a nyulaknál a vedlés?
2010. okt. 1. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!