Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpe nyúl tud szeretni?...

A törpe nyúl tud szeretni? Mik a tapasztalatok? Rá lehet szoktatni, hogy egy helyre bogyózzon vagy mindenhova szór?

Figyelt kérdés
Szeretnénk valami kisállatot,de kutya, macska, madár szóba sem jöhet viszont olyan új lakót szeretnénk, aki tud szeretni és nem őrül meg ha csak este tudunk vele foglalkozni (egész nap dolgozunk).
2010. szept. 30. 08:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Elmondtam apunak,hogy szeretnék törpenyulat, de azt mondta,hogy nem lehet, mert büdös :(
2010. okt. 2. 07:29
 12/15 anonim ***** válasza:

A nyúl maga nem büdös, finom széna illata van. A vizelete és a bogyói azok, de megfelelő almozó anyaggal (fapellett), egyáltalán nem érezni 3-4napos takarítás mellett. Ha fiút választasz, és ivartalaníttatod, nem lesz olyan erős szaga sem. nagy ketrec kell neki, hogy rendesen el tudjon nyújtózni benne, mivel egész nap alszik. ha sétáltatni szeretnéd akkor egy jó hám, hosszú póráz (3m), és egy elhagyatott terület (kert, mező) kell hozzá, hogy figyelni tudj rá, és ne érje stressz helyzet.

Szobatisztává és szerető házi kedvencé nevelhető. Nálunk mondjuk, csak a barátom ölébe ugrik fel, majd elhelyezkedik benne, hogy simogassa, de rám pedig hallgat.

Ha mindennek utánaolvasol, és kiműveled magad nyúltartásból, akkor meggyőzheted a szüleidet, hogy igenis jó dolog nyulat tartani.

2010. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Évente kétszer szoktak vedleni, tavasszal és ősszel, ez 4-6 hétig tart általában. Megkönnyítheted a dolgot egy jó szőrkefével. És egyébként tényleg nem büdös rendszeres takarítás és jó alom használata mellett.
2010. okt. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az,hogy fajtától függ.Volt egy házinyuszim akiböl próbáltam "ölebet" csinálni,folyton simogattuk törödtünk vele futkározott.De sohasem lett szelid nyuszi belöle.Egy éves korára meg se mertük fogni.Utána lett egy oroszlánfejü törpenyuszim akit kereskedésböl hoztunk el.Sajna szerintem a kereskedésekben keveset foglalkoznak velük,ő is elég vad volt,de nevelhető,szelidithető.Jelenlegi gazdája szép eredményeket ért el nála.Hope nyuszim ö nálam van már jó ideje nagyon türelmes és egész pici kora óta kézhez van szoktatva(mert olyan helyröl hoztam).Vele nagyon könnyű dolgom van.Hámot szépen elviseli,ha hivom elöjön és igényli a simogatást.Takarítani viszont minden nyuszit 2 naponta kell szerintem.Nekem ez a tapasztalatom.A nyuszibogyo nem büdös.viszont a pisi igen.De ez valószinüleg minden nyuszinál más.És hogy tudnak e szeretni?Szerintem igen:)Az oroszlánfejü nyuszim mikor átkerült másik gazdihoz teljesen magába fordult.Azóta persze megszokta és jól érzi magát.Szerintem érdemes nyuszit tartani.Sok boldog percet tudnak szerezni:)Majd meglátod.Az én szüleim sem engedték.Csak ugy hazavittem egyet és azóta nincs vele bajuk:)
2011. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 prohphet válasza:
hát talán 2-3 hét tudom mert nekemis van nyuszim és az szokta ám hullatni kel venni neki egy kisweb fésüt amivel kilehet kefélni a szőrét és akkor nem tüsszögsz annyit :)
2015. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!