Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baj, ha vegyes kaját adok a...

Baj, ha vegyes kaját adok a tengerimalacaimnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem az a sima egyforma granulátum, hanem olyan vegyes, amiben mindenféle van. Szeretik turkálni, válogatni, de végül mindent megesznek belőle.

Versele Laga Crispy Muesli meg Versele Laga Nature meg Vilmie a zooplusról. Mindegyik más, 3 külön tálba teszem nekik.


2022. dec. 4. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha megfelelő mindegyik táp a számukra, akkor persze.
2022. dec. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem lenne baj, ha tobb markatol kapnanak, de jo tapokat. Ezekkel en nem etetnek.

Versele laga complete pl mar inkabb. Inkabb etess egyfelevel, de az jo legyen. Es adj nekik szenabol valtozatosan, mondjuk gyogynovenyeset es akkor nem lesz neked uncsi. Nekik meg tokmindegy, ha eletuk vegeig csak egyforma szenat meg tapot esznek, nem fognak panaszkodni, csak normalis taplalekhoz jussanak, ez volna a lenyeg.

2022. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Régen azt adtam, de a 2-nek kitett 2 kis evőkanálnyi mennyiséget 4 nap alatt alig ették meg, aztán egyre kevesebbet. Próbáltam a Cunipic Alpha Pro tápot, állatorvosi javaslatra, de csak kipakolták a tál mellé és megszámoltam, egyetlen darabot sem voltak hajlandóak megenni belőle. Még a sima Crispy Pellet fogyott a leginkább, 1 nap alatt 1 evőkanálnyi összesen, de azt mondta a doki, hogy az nagyon kevés, napi 2-3 evőkanál kéne egy malacnak.

Ezekben is van kis zöld granulátum, megeszik, de csak úgy, ha van mellette más is és egyszer azt eszik, egyszer ezt. Mindig odamennek, megturkálják és valamit esznek. Reggel és este teszek mindegyik fajtából 1 evőkanálnyit, külön tálba, mindig elfogy. Sok szénát is esznek, napi 3 kupacot adok, az is egykét szál híján mind elfogy. 1-1 csík zöldség napközben és ennyi. Most így szépen esznek és jól is néznek ki, de amikor azokat az ajánlott tápokat próbáltam adni, akkor le is voltak fogyva, meg sokszor betegeskedtek.

Még van belőle itthon, időnként megpróbálom adni, vagy keverve, de kiválogatják.

Nem értem, hogy miért.

2022. dec. 4. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

En is jobban szeretem a mekis kajat, mint a brokkolit.

A tengerimalacok is szivesebben eszik ezeket a szines-szagos izeket, de ettol fuggetlenul nem egeszseges.

De oke, tegy ahogy akarsz.

2022. dec. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

En magam is rengeteg edesseget, sos nasit eszem. En is probaltam egeszsegesebben etkezni. Az emesztesem jobb volt, de a kedvem, az etvagyam sokkal rosszabb, pont, mint naluk.

Kutyesznak is sokszor adok jutalomfalatokat csak ugy.

En megertem, amit mondasz, az lenne a jo, mert az az egeszseges, de egyszer elunk, hadd egyenek olyat, amit szeretnek.

Es ugye a szena a legfontosabb, es azt eszik allandoan, most ha mellette a kiegeszito tap nem a legjobb, akkora baj az?

Azert veszelyes dolgokat, mint az egesz kukorica, hejas szotyi, nem adok, akkor sem, ha szeretnek.

Nem szeretik az egyhangu, egyforma, ugyanazt a kajat, szenat is valtogatom, mindenhol szoktam venni, ahol epp jarok, meg rendelni is szoktam kulonfeleket.

2022. dec. 4. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

De te ember vagy. Eldontheted. Tudsz szolni, orvoshoz menni, ha baj van.

A tengerimalacok erzekeny allatok es a vegsokig rejtegetik, ha bajuk van. Nem tudnak szolni, ha nem erzik jol magukat.

En ertem amit mondasz, de az ervelesed kuka, mert nem lehet egyszeruen osszehasonlitani a te helyzeted a malacokeval.


De mindegy amugy, ha azt mondod, most jol vannak, akkor az szuper. Majd elvalik a dolog. Attol meg igen, eleg rossz ez az eletmod.

2022. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem én kezdtem az emberhez való hasonlítást.
2022. dec. 5. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!