Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sovány lehet a törpenyúlam?

Sovány lehet a törpenyúlam?

Figyelt kérdés

Októberben vettem egy állatkereskedésben, egyedül volt és annyira megsajnáltam hogy megvettem. Azóta se bántam meg.

Nőstény és kb 3 hónapos, a gondom az hogy mikor megsimogatom akkor érzem a gerincét, a lábán, a fenekén a csontjait. A mellkasán a kicsi bordáit. Megmértem 400gramot nyom, mindennap friss szénát és tápot eszik, ritkán adok neki zöldséget, gyümölcsöt.

Ez gond lehet? Még nem vittem el állatorvoshoz, de gondolkodom rajta. Amúgy egészségesnek néz ki. Bogyozik rendesen, a bundája is fényes.


2022. dec. 6. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Vidd el mihamarabb egzotikus állatokkal is foglalkozó dokihoz! Amúgy is oltatni is kell, meg nem baj, ha ránéz, fajtáktól függően nagy eltérések vannak, de a 400 gramm a legtöbb fajtánál elég kicsinek hangzik. Persze, látni kellene, ezért is kell a doki!
2022. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ez nekem nagyon soványnak tűnik. Orvosi vizsgálat mindenképp javallott.
2022. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Elég picike ez a súly neki. A tengerimalacom három hónaposan 600grammot nyomott, pedig kisebb állatok mint egy nyúl. Igen, ez gond lehet mert tünetrejtő állatok, egyik pillanatról a másikra is rossz állapot léphet fel nála. Úgyhogy igen, egzotikus állatorvoshoz kéne vinned, aki megállapítja, hogy mi a baja.
2022. dec. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Én tengerimalacot vettem 2* állatkereskedésből, kellett nekik 2-3 hónap, mire kicsit összeszedték magukat, ők is tiszta csontosak voltak.

Ugye a javasolt napi tápmennyiség, az kb 3 evőkanál, amíg ilyen sovány, adhatsz 5-öt is, ha megeszi.

Később visszaveszed 3-ra.

2022. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eleve az komoly gond, hogy érzed a gerincét, bordáit, vagyis már ebből súlymérés nélkül megmondható, hogy kórosan sovány a nyuszi. Az a gond, hogy a nyuszi tünetrejtő állat, ami azt jelenti, hogy a végsőkig rejtegeti a betegségét, mert zsákmányállatként ösztönösen tudja, hogy a ragadozók a könnyű prédára vadásznak. Ha a nyuszi tünetet mutat (a tiéd szerintem még nem tart itt, de előfordul hogy nemsokára idejut), akkor már komoly a baj, mert kb. akkor kezd látszani a betegség, ha már haldoklik. Egy ilyen sovány állat esetén, én nem csak sejtem, hanem biztos, vagyok benne, hogy valami probléma van a háttérben, a fogyás pedig egyébként is egy olyan ok, amivel nem érdemes várni. Minél hamarabb orvoshoz jut, annál jobbak az esélyei.

A nyusziknak egyébként szokása, hogy még betegen is látszólag esznek, vagy valóban próbálkoznak is, csak mondjuk egy fogprobléma miatt nem tudnak (az hogy nem látod nem jelenti hogy nincs, mert a hátsófogakat az orvos is csak eszközökkel látja).

2022. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!