Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szeretnek?

Miért nem szeretnek?

Figyelt kérdés
Van két degum Május óta. Nem tudom miylen idősek voltak de még picikék :-) Most harapnak (nem erősen megszagolnak azt beléd harapnak) Hagyják hogy simogassam őket, de csak ketrecen keresztül. Ha kinyitoma ketrecajtót hopp kiugrik mindd a kettő. Elég idegesítő mert mindenhol azt olvasom hogy az ő degujuk kézbem marad =( Az enyém meg kiugrik a kezedből...
2010. okt. 1. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a deguknak is, éppúgy mint más állatnak van saját természete. :) Ők ilyenek, vagy lehet idő kell még nekik. Pl. a mi macskánk 2 éves korára lett olyan hogy ölben megmaradt addig pedig rugta el magát, de a többi meg imádott kézben lenni. A te degujaid is ilyesmi természetűek lehetnek. :D
2010. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
minden azon múlik, hogy kiskorába mihez szoktatod hozzá. azért, ilyenek, mert nem lettek megfelelően kézhezszoktatva. valószínűleg ők már ilyenek is maradnak.
2010. okt. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nyugi,szerintem csak idő kérdése. a miénk is lelépett eleinte, de elő lehetett csalogatni. olyankor mindig 1 pici simi, 1 jutalomfalat: alma,banánchips, szotyi, stb. se a fütty, se a neve nem érdekelte, de ha dobolsz a körmeiddel(akár a türelmetlen vendég a kocsma pultján), akkor rövid időn belül előjön. próbáld ki, milyen jel érdekli őket, ha előjönnek, kis dícséret, jutalom. ha menni akarnak, hagyd,majd újra jönnek. ne erőszakoskodj velük, mert akkor csak menekülni akarnak, bízd rájuk a dolgot. de a finomságot ők szeretik, azzal magadhoz szoktathatod őket. sokáig fog tartani,de légy türelmes hozzájuk.
2010. okt. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyetlen probléma a bűnös mégpedig az hogy nem szoktak hozzád mert lehet hogy egy ideig nem nagyon voltál melettük és elszoktak.Csupán anyit kel tenned,hogy megszoktasd magad velük,mert nem jó ha nem ismernek mert akkor ellenségnek tartanak és védekezni próbálnak.Próbáld megszelidíteni őket had szokjanak meg de vigyázz mert elég csunyán megharaphatnak.
2010. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!