Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tippek? (többi lent)

Tippek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Gyors leszek, eskü. A probléma a következő: van két tengerimalacom, jelenleg egy 100x50cm-es ketrecben élnek, de nem érzem kellően nagynak. Sokaknál láttam ezt a C&C ketrecet, már fél éve olyat szeretnék, egy 120x180cm-eset tervezek összerakni. Amazonról rendeltem volna, mert megfizethető, és a minőség is egész korrekt. A hozzátartózóimnak problémájuk volt azzal, hogy festve van, és a malacaim szokták hobbiból rágcsálni, és féltik őket. Jogosan, amúgy én is. Sehol nem találok olcsón ilyen "ketrecet", ami nincs festve. Nemhogy olcsón, de még drágán se. Zsebpénzből finanszíroznám, tehát nem tudok 200-500 dollárokat fizetni. Nem muszáj ilyennek lennie, igazából azért tetszik ez a megoldás mert kompakt, bárhova lehet vinni (nyaralni, nagyszülőkhöz, stb.) és bármikor lehet változtatni a méretét, és lehet "kreatívkodni". Esetleg ha tudtok erre alternatívát, vagy olyan helyet ahol minimum 24 darabosat tudnék venni viszonylag olcsón (20-30e Ft) és megosztanátok velem, azt megköszönném! A tapasztalatokat, véleményeket ill. tippeket is szívesen fogadom! Köszi!
2022. dec. 31. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Megtaláltam mire gondolsz, asszem. Figyi, no para, ha a tálca van festve, alapbol a műanyag rágása is káros. Ha a rács, akkor kicsit sz@rabb a helyzet. De amúgy egy normális, jól tartott, boldog tengerimalac nem a ketrecet rágcsálja, főleg nem "hobbiból". De te ezt hagyod is nekik ráadásul.
2023. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak kár, hogy nem ez volt a kérdés :') Félreérthetően fogalmaztam. A hobbiból rágcsálás nem szó szerint értendő, mert azt a fa játekaikkal teszik. Akkor rágcsálják a ketrecajtót, amikor hallják hogy nyílik a táposdoboz, és hallják ahogy a tápszemek kopogását a kerámiatálban. Olyan, mintha izgatottak lennének. Beteszem nekik a tálakat, lenyugszanak, és nem rágcsálják tovább. Nem hagyom, próbálom őket leszoktatni, például leveszem onnan a tapijukat, és leteszem a földre. Ezt leginkább csak az egyik malacom, Carlos szokta csinálni. A tálcát abszolút nem rágja semelyik. Én úgy gondolom, hogy boldogok és jól érzik magukat, teljesen normálisak pszihésen is. Napi szinten van velük foglalkozva, és nem csak annyira hogy beteszem reggel meg este a kaját, mert azt én alig ha nevezném foglalkozásnak. Kiveszem őket, simogatom, maszírozom a malacot, van hogy este megnézek velük egy filmet, de olyan 20-30 perc után mindig jelzik hogy vissza akarnak menni mert pisilniük kell. Trükköket is tudnak (forgás, pacsiadás, felugrás/ugrás). Minőségi tápot és szénát esznek, és próbáljuk őket változatosan etetni. Hetente kapnak egy kis nasit (narancs, alma, banán, uborka, vagy épp ami van itthon, és ehetik).Én úgy gondolom, jó életük van, és sajnos sok malacka örülne, ha olyan életük lenne mint az én két nagy fiamnak. Egyedül amivel nem vagyok megelégedve az a fent említett helyük. Viszont a kérdésemre továbbra sem kaptam választ.
2023. jan. 3. 21:42
 3/12 anonim ***** válasza:

És most akkor ha a bújót említtetted hogy rágják, akkor a kerdésben miért ketrecről beszélünk?

Leirnád pontosan, érthetően a kérdést?

Az a kérdés hogy hogy találsz olcsón olyan ketrecet?

Ha az a kérdés akkor beírod a Googleba, és megnézed a találatokat.

De ha leírod hogy pontosan mi van festve, és azzal mi a baj akkor egyértelműebbdm tudnánk segíteni!

2023. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, ketrecre gondoltam. Hát, ha olyan egyszerű lenne, beírnám én szívesen. Ha beírom hogy c&c cage, vagy horribilis árú (kitudja mivel festett) ketrecet dob fel, ráadásul csak 8-12 db, de nekem 24 db-os kéne, és nem 479 dollárért, mert nem vagyok Dagobert bácsi (sajnos, pedig örülnék).
2023. jan. 5. 00:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Értem, keresek, ha találok valamit szólok. Mi a max amit kifizetnél (dollár)?
2023. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ekkora kell? Ezt találtam eddig a legnagyobbnak.

Ha küldesz egy linket az jó lenne. (Vagy egy fotó a kinézett ketrecről).

2023. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok sokat ráfordítani. Max. 80 dollárt tudnék ráfordítani, mivel zsebpénzből kéne ezt valahogyan finanszíroznom. Igen, pont ilyenre gondoltam! Tálca nem kéne nekem, meg azért örülnék ha kicsit olcsóbb lenne. Most vasbútor.hu -n találtam egyet, 12 darabos, 16e Ft, ha abból vennék kettőt, úgy meglenne a 24 darab, ráadásul "csak" 32e Ft. Alszok még rá szerintem pár napot. Köszi szépen egyébként!
2023. jan. 6. 00:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez egy jó ötlet!!

Szívesen.

2023. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Meg is találtam azt amire gondoltál a vasbutor.hu-n. Úgy láttam hogy vannak kedvezmények, meg ilyenek, lehet így olcsóbban kijössz belőle.

Jó futkározást a malacaidnak!

2023. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2023. jan. 7. 01:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!