Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harap a hörcsögöm?

Miért harap a hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Már egy éve van nálam, eleinte jó volt, és nem harapott de pár hónappal ezelőtt elkezdett harapni. Nem tudom megsimogatni se mert harap (csak evés közben tudom simizni🙁). Kézbe venni se tudom.

Lány höri egyébként. A másik hörim (külön ketrecben!), aki fiú, ő is kezdi.

Semleges helyen is harap, de ott nem annyira, mint a ketrecben.

Hörcsöginfót elolvastam már, kipróbáltam mindent, nem használt.

Kérlek segítsetek, kétségbe vagyok esve egy kicsit!

Minden segítő választ köszönök!🥰🥰



2023. febr. 7. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezet mosol mielőtt hozzájuk érsz? Nem lehet hogy érzik egymás szagát és amiatt harapnak?
2023. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, kezét mosok. De amikor csak egy volt (egy hónap különbséggel kaptam őket) akkor is harapott
2023. febr. 8. 14:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg ő ilyen. Ezzel nem tudsz mit csinálni. Szeresd így. :)
2023. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor jó. Csak annyira szeretném kézbe venni...
2023. febr. 8. 18:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azokon kívül, amit a hörcsöginfó ír, nem tudom mit lehetne megpróbálni. Maximum marad a kaja melletti simogatás, ha olyan a természetük.

Illetve picit kiegészíteném a hörcsöginfós dolgokat. Fiú aranyhörcsögöm még nem volt, de lány már igen, most is az van. Velük azt tapasztaltam, hogy amikor "tüzelnek"(nem tudom, hogy ez-e a helyes kifejezés hörcsög esetében), hogy bármennyire is kezes, olyankor hajlamosabbak az agresszióra. Ezt általában látod is rajtuk, ilyenkor a két oldalukon nyirkos az illatmirigyük.

Én pl pár napja pont benéztem egy ilyesmit. Nekem a hörimet kaja nélkül is kézbe lehet hívni alapesetben. Viszont éppen nyirkos volt az illatmirigye, de meglepően kedved volt, hagyta a simit, kaja nélkül is, és ez nem jellemző rá. Mondom akkor a tenyérbe hívom, erre jó nagyot beleharapott az ujjamba. Ömlött belőle a vér, meg tulajdonképpen ha picit nagyobbat harap, akkor kiharap egy darabot az ujjamból. :D Szóval csak vigyázat a tüzelő aranyhörcsög lányokkal. :D

2023. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló, az illatmirigynek semmi köze az ivarzáshoz. Ivarzáskor a nőstény szíriai aranyhörcsög felfelé mereszti a fenekét a simogatástól. Ilyenkor jobb békén hagyni. De az illatmirigyével bármikor tud jelölni, az bármikor lehet nedvesebb - ivarzástól függetlenül.


Kérdező, vegyél egy vastag kesztyűt, és vedd kézbe azzal. Én a harapós hörcsögömet mindig a bőr lovaglókesztyűmben vettem fel.

2023. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ohh... Igazából eddig csak akkor láttam őket felemelt fenékkel, ha nedves volt az illatmirigyük, szóval gondoltam van köze a kettőnek egymáshoz. :D De akkor ezek szerint nincs.
2023. febr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Mivel több hónapja fennáll ez az állapot, nem hinném hogy ivarik. De lehet, meg megfigyelem:)
2023. febr. 9. 14:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsögök 4 naponta ivarzanak. De törpehörcsögöknél ez abszolút nem látványos. A szíriai aranyhörcsögöknél látható.
2023. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Ezt nem tudtam, mivel amúgy sem akarom őket szaporítani illetve összeengedni. Köszi!
2023. febr. 9. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!