Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két hónap után is harap a...

Két hónap után is harap a hörcsögöm, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az előző kisállatommal tökéletesen jól megvoltunk. Egyszer sem harapott meg és kicsit sem volt agresszív. Sajnos elpusztult. Kaptam egy másikat, őt már kereskedésből.Úgy közeledtem hozzá, mint a másikhoz. Az első napokban nem volt baj, a szájába adtam a magokat. Kicsit félénk volt, de ez talán természetes. Észrevettem, hogy mindenre agresszívan ráugrik, letámadja a salátától elkezdve a kezemet, mindent. Nem merek benyúlni hozzá, csak kesztyűben.


Azt olvastam, hogy türelem kell hozzá és hogy sokat beszéljek neki,szokja a hangom. Azzal nincs baj, tök aranyos, érdeklődik irántam (kaja nélkül) :) is.

"Etessem a kezemből"- a másik jó ötlet. Ha, beleteszem a tenyerembe a magokat odafut, beleharap a kezembe, majd vissza. És ez ismétlődik addig, amíg már nem bírom. Kicsit el is vagyok keseredve már, mert így nem nagyon lelem örömömet a kisállatban. Szeretnék javítania dolgon, remélem tud valaki segíteni!



2017. aug. 31. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Ó, erre a kérdésre én is keresem a választ! Nekem is kettő törpehörcsögöm volt eddig. Az első egy hím egyed volt, annyira szelíd, hogy a vállamon kivihettem az utcára, ott ült és nézelődött. A második egy nőstény volt, aki valamilyen oknál fogva ugyanúgy viselkedett, mint a tiéd. Én arra tippelnék hogy nemtől is függhet ez a vonás. A nőstényem sajnos ezt a tulajdonságát sosem hagyta el, bármivel próbálkoztam :(
2017. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Facebookotok ha van, csatlakozzatok a Hörcsögimádók csoporthoz, szakszerű válaszokat kaptok profiktól.
2017. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Nekem minden hörim (2 dzsungáriai, 4 arany) és egerem (5) kereskedésből volt. Ezek közül fiú csak 2 aranyhörcsög volt. Harapni csak 1 lány aranyhörcsög harapott, illetve 1 lány egér. Az egér nagyon durván. Egy nap annyira belém harapott, hogy nagyon fájt, vérzett az ujjam. Alig akarta elengedni. Este is megismételte. Fájdalmamban falhoz vágtam. Nekem sem volt semmi öröm ebben az állatban, csak félelem és fájdalom. A harapós lány hörit vittük vissza a kereskedésbe. Utolsó esélyét akkor játszotta el, amikor nagyon megharapta anyumat. Ő már eleve utálja a rágcsálókat, de egy ilyet főleg. Viszont a nagyobb fiú aranyhörcsögeim ritka szelidek voltak. Imádta őket az egész család.
2017. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ezek szerint a probléma akár az állatkák nemében is lehet? Az nálam is igaz, hogy az első hím volt, a mostani pedig nőstény.

Még talán annyit megpróbálok, hogy kiveszem a terráriumból, hátha csak a területét akarja védeni (bár nem tudom, hogy kitől/mitől). Ha úgy nem harap, akkor talán még van remény. :)

2017. aug. 31. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem nemtől függ. Semleges területen is harap, vagy csak a helyén? Ha csak a helyén, akkor védi a területét, nem tudsz vele mit kezdeni. Egyébként a kesztyűs megoldást javaslom továbbra is. Egy idő után abba fogja hagyni a harapást, ha nem csinálsz utána semmit, így szépen le fog szokni róla.
2017. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy fest csak a területét védi, mert kivettem és egyáltalán nem harap. Tudom végre simogatni! Remélem, hogy majd elhagyja ezt a védekezési mechanizmusát is. Köszönöm még egyszer! :)
2017. szept. 1. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!