Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van esély, hogy újra szelíd lesz?

Van esély, hogy újra szelíd lesz?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves hím házi nyuszim, akit én neveltem fel. Addig minden jól ment amíg ivarérett nem lett, de azóta szinte tarthatatlan a helyzet. Már alig lehet kiengedni a ketrecéből, mert ahogy kiteszi a lábát már spriccel is valahova. Minket is (nem durván) harapdál és kapar, amivel viszont már jobban meg tud karmolni. Már van időpontunk ivartalanításra ezért eddig próbáltunk türelmesek lenni. De ma ahogy próbáltam felvenni, hogy vissza tegyem a ketrecébe, egész egyszerűen arcon rúgott és majdnem komoly baleset lett belőle. Nagyon el vagyok keseredve. Már alig tudom megfogni azt a nyuszit, akit én cumiztattam. Az ivartalanítás után le fog nyugodni? Van valakinek hasonló tapasztalata?

2023. febr. 17. 20:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve azt lefelejtettem, hogy a ketrecében sincs egész nap egy perc nyugta. Kolompol a rácsokon, kaparja a műanyagot és tépkedi szét a szőnyegét. Egyik nap olyan erővel ment neki a rácsoknak, hogy a műanyag kapcsok lepattantak a helyükről és kinyílt az oldala. Persze tudom, hogy ez amiatt is lehet, mert keveset van kint és unatkozik, de mégis olyan mintha meg lenne vadulva.
2023. febr. 17. 20:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk megnyugodott kissé, de ki tudja nálatok mi lesz. Kitartást!
2023. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én nyulam is megbolondult 5 hónapos kora körül, ivartalanítás után pár héttel jelentősen lenyugodott. Még mindig egy kis seggfej, szétrág mindent amit tud, de nem pisil sehová, szobatiszta és egy kis szeretetgombóc tud lenni amikor épp ahhoz van kedve. Nyugi, jobb lesz majd, addig kitartás :)
2023. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és mielőtt valaki félreérti, a kis seggfejt a lehető legjobb értelemben értettem, imádom őt :)
2023. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen korban válnak pörköltté és aztán már nincs gond.
febr. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!