Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek? Az egérkémmel...

Mit tegyek? Az egérkémmel valami baj van! Valaki segítsen!

Figyelt kérdés
Reggel odamentem az egérkémhez megetetni és akkor vettem észre hogy szegénykém nem tud menni! A bal oldalát vonszolja, de a lábait használja, mozgatja, mert amikor felfordul akkor kapálózik vele. Nagyon aggódok, valakivel volt már ilyen? Valamit mondjatok hogy mit tegyek. Nyugodjak meg, rendbe jön? vagy gondoljak a legrosszabbra?:(
2010. okt. 6. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel az állatorvost telefonon, mondd el neki amit tapasztaltál, és majd ő eldönti, hogy most, vagy reggel vidd el hozzá.

fájdalma van? Engedi, hogy megfogd?

2010. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez elég súlyos tünet ahhoz, hogy csak úgy rendbe jöjjön szerintem.

Meg amúgy is az egerek csak 1-2 évig élnek, nekem sem bírták tovább.

Volt egy patkányom aki ugyanígy halt meg, lebénult, egyre rosszabbodott az állapota, majd meghalt pár héten belül.

Utólag belegondolva jobb lett volna elaltatni...

2010. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
engedi hogy megfogjam, enni is tud! Volt már egyszer vele hasonló, de akkor enni se bírt és akkor az egész testét vonszolta,és nem borult fel. Ültem fölötte, foglalkoztam vele és estére jobban lett, utána már rohangált. Akkor is megijedtem, de most nem is akar javulni az állapota, állandóan felborul és néha hallom ahogy nyöszörög, sír! Megszakad a szívem!
2010. okt. 6. 20:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Szegény, remélem rendbe jön... állatorvossal beszéltél?
2010. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, mert reménykedtem benne, hogy javulni fog. Kisvárosban élek, egy állatorvosi rendelő van, az is 19:00-ig, ügyelet meg nincs. Japán táncoló egereim vannak, sajnos már csak 2 maradt, rá kellett jönnöm, hogy nagyon kis törékenyek, érzékenyek. Mindegyik halála hirtelen jött, váratlanul és soha nem tudtuk, hogy mi volt a bajuk!
2010. okt. 6. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
próbáld meg felhívniazorvost vagy neten nézd meg a legközelebitt vagy nem biztos hogy megéli szegény egér a reggelt:(:(
2010. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs véletlenül mókuskerekük? Abba beszorulhat.
2010. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De van, de már kivettem amikor láttam, hogy baj van. Még mindig elesik, de már nem úgy vonszolja magát ahogy eddig, hanem olyan mintha csoszogna. Elmentem ma az állatorvoshoz vele, azt mondta hogy nem lehet semmit tenni vele, lejárt az ideje. Nem fog javulni az állapota, de nem látszik hogy fájdalmai lennének, akkor nem akarna enni se meg menni se. De él és virul, kapott vitamint. Már nem sír, egész nap eszik olyan tüneményes!:) Az ivással vannak gondok, mert nem bír feltámaszkodni a tálra, de itatom fecskendővel. A kis társával összebújva alszik. Öreg már szegénykém, mindig is ő volt a legbetegesebb a 6 közül (sajnos már csak 2en vannak), mindig volt már valami, már más okból is voltunk állatorvosnál. Már több mint 2 éves, úgyhogy nincs is már olyan sok ideje hátra mert 1-2 évet élnek. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, megfogok mindent tenni, hogy a hátralévő idejét boldogan töltse el!:)
2010. okt. 7. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!