Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki légyszi segitsen! A...

Valaki légyszi segitsen! A hörcsögöm nagyon sokat vakaroózik és most ugy láttam, hogy a kakiját ette. Mi ennek az oka? a hörcsögöt ma kaptam.

Figyelt kérdés

Szaisztok ma kaptam egy hörcsögöt olyan dél fele..

terráriumba tartom, alatta faforgács van olyan 3-4 cm es van benne 2 kucko amibe eltud bújni....na de a lényeg az, hogy most egy órája az egiyik kis kuckóba nagyon elkezdett vakarozni tisztitani magát...de elég sokáig..tartpott egy 10 percig aztán kiszedtem a kuckobol hogy lássam nicns-.e rajta valami...semmi aztán kicsit később meg ugy láttam,hogy a kakiját eszi...:|

szerintetek miért vakarozott és hogy-hogy kakit eszik??

De ugyláttam,hogy kiköpte a kakit de valamit még a sarokban nyammogott...de ott csak kakit láttam semmi kaját...:|

ha valaki tud seítsen..köszii!!

a helyesírási hibákért bocsii!:/


2011. okt. 11. 17:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még a másik, hogy állandóan (szinte) futkározik kőrbe és kiakar jönni a terráriumból...ám aranyhörcsög...csak elfelejtettem oda írni..:)
2011. okt. 11. 17:48
 2/5 anonim válasza:
ahogy olvasom, a terrárium berendezése optimális, talán próbálj meg másik helyet keresni a terráriumnak, valami se túl fényes se túl sötét helyen. Az pedig, hogy a kakiját eszi, olyat még nem láttam, csak ízlelgetni, szagolgatni szokták, de nem eszik meg konkrétan. Ez esetben adj neki sok almát, a tápon kívűl. Ha nem szokik le róla, állatorvostól kérdezd meg mi okozza. :)
2011. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2011. okt. 15. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél neki egy mókuskereket, azzal legalább kondizik egy kicsit. ;) Amúgy meg én már hallottam olyat, hogy azért eszi a kakiját, mert a kisállatboltban nem kapnak sokat enni és ezzel próbálja csökkenteni az éhségét. Lehet, hogy megmaradt ez a szokása... Az, hogy vakarózik, szerintem normális, persze akkor nem, ha más 10 perce csinálja. De az tény, hogy nagyon sokat tisztálkodnak egy nap a körik.
2011. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöma válaszokat! :)
2012. jan. 28. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!