Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért bántja a tengerimalacom...

Miért bántja a tengerimalacom a társát?

Figyelt kérdés

Három hete hoztam őket, még fiatalok, de nem voltak kézhez szoktatva. Az egyik alapból félősebb, a másik dominánsabb, ez elég hamar egyértelmű lett. Próbálkozok a kézhez szoktatással, de ha ott vagyok sokszor a dominánsabb a félősön vezeti le a jelenlétem miatti fészkót szerintem. Morog rá, kergeti, bökdösi az orrával. Nyilván csak azt látom, hogy akkor milyenek ha ott vagyok, mivel nincsenek bekamerázva :D de azt a másik szobából is hallanám ha veszekdnének, de olyankor nincs ez. Úgyhogy biztos miattam van, de nem tudom akkor, hogy szelidítsem meg őket. Két nőstényről van szó.


Amúgy sok állatom volt, de tengerimalacom még nem.



2023. máj. 2. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy túl kicsi a ketrec, terrárium ahol tartod


A tengerimalacok szeretnak társasan élni, de kell nekik egy kis terület amit maguk uralhatnak


Rakj be 2 házikot vagy valamit amiben külön is elvonulhatnak ha akarnak

És akkor nem fogják marni egymást

2023. máj. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja amúgy azt elfelejtettem leírni, hogy együtt voltak ott is ahonnan hoztam őket, sőt azt hiszem testvérek is. 100*50-es a ketrecük elvileg az jó, nem? De tény, hogy csak egy házikó van, meg egy fahíd, gondoltam az alá is be tudnak bújni és akkor nem kell két ház, de akkor lehet inkább veszek még egyet.
2023. máj. 2. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:

a fiuk jobban szeretik egymást szekálni


a lány tengerimalacokkal sosincs ilyen gond, azok összebújnak jól elvannak egymással

2023. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100x50es ketrec nem elég. Nálunk ugyanez volt - egyszerűen kicsi ez a hely. Én két ekkora nyúlketrecet nyitottam egybe, csináltam kis hidat, hogy át tudjanak menni, de alapvetően mindegyiknek volt helye kitérni.
2023. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából az is kérdés, hogy mennyire lettek összeszoktatva. Amikor hirtelen odaállít hozzád egy idegen, hogy mostantól a házadban lakik, akkor mit csinálsz? Elküldöd melegebb éghajlatra, ahogy a tengerimalac is. Attól hogy együtt viszed őket haza még nem feltétlen összeszokottak, mert mondjuk a kereskedésekben is konkrétan azt csinálják, hogy minden tengerimalacot egy ketrecbe zárnak függetlenül attól, hogy ismerik-e egymást vagy sem és tulajdonképpen csak akkor szedik szét őket, ha látványosan veszélyesek egymásra (van amikor akkor sem). Persze mint mondtad, csak valószínűleg csak akkor zavarják egymást ha te ott vagy, de én azt is el tudom képzelni, hogy akkor aktívabbak, mivel téged figyelnek, vagy épp érdeklődnének csak kicsinek találják a ketrecet, vagy tényleg egyszerűen csak nem látod.


Viszont gondolj bele, ha egy olyan barátod állít oda hozzád, akit már ismersz hogy mostantól nálad lakik. Valószínűleg sokkal hamarabb beengednéd, mint valami vadidegent. Pont ez a lényege az összeszoktatásnak. Az állatok semleges helyen megismerkednek és ismerőst már sokkal könnyebb elfogadni. Most még figyelj hátha megszokják egymást, de ha tényleg gond van, érdemes megpróbálkozni az újra összeszoktatással.

2023. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy elvileg testvérek mindig is együtt voltak.

Már megrendeltem a másik faházat talán úgy már ellesznek. De azt is írtam, hogy szerintem miattam ideges a dominánsabb és a társán vezeti le ezt a feszültséget.

2023. máj. 3. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!