Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyuszi magamhoz szoktatás?

Törpe nyuszi magamhoz szoktatás?

Figyelt kérdés
Pér hete vettem egy törpenyuszit és az istenért se tudom magamhoz szoktatni, simogatni nehezen de hagyja magát de ha olyan kedve van akkor elfut. Már az is divat lett hogy ha elmegyek dolgozni akkor kiengedem hadd futkározzon a szobámba, ismerje meg az új környezetét stb de még mindig fut előlem:(

2023. júl. 5. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
kell még egy kis idő, a nyuszik félősek :) esetleg amit megpróbálhatsz még, hogy leülsz a földre a közelébe, és megvárod hogy ő menjen oda hozzád.
2023. júl. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ülj gyakran a földön a közelében és foglald el magad valamivel. Olvass, nyomkodd a telefonod, tabletet, simán csak legyél mellette. Egy idő után elkezd érdeklődni irántad is. Ne kergesd, ha nem kéri a simit. Ebből a szempontból a nyúl olyan mint a macska, csak akkor hagyja magát, ha neki is kedve van hozzá :D

Néha adj neki valami finomságot a kezedből (fűszernövényt sokat kaphat, ritkábban heti 3x pici darab almát vagy banánt), ilyenkor is ülj le mellé.

Az én nyuiszimmal kb 3 hónap volt ebből az állapotból odáig jutni, hogy már felugrott az ölembe vagy nekiállt nyalogatni.

2023. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, a fűszernövényekkel és gyümölcsökkel legyél óvatos, nagyon apránként szoktasd hozzá és olvass utána, hogy a korának és fajtájának mi a megfelelő.
2023. júl. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!