Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac szénatartó?

Tengerimalac szénatartó?

Figyelt kérdés

Húgom malacai. Eddig egy nem túl nagy helyen laktak sajnos, de próbáltuk őket minél többet kiengedni. Viszont most elköltözök és egy nagyobb ketrecet szeretnék nekik amiben rendesen tudnak szaladgálni meg ilyesmi. A gond az, hogy eddig a szénatartóból gyorsan kirángatták a szénát. A forgácsból már nem hajlandóak megenni. Ezért naponta többször is fel kell szedni, és újra berakni a szénatartóba, mielőtt még teljesen letapossák, összepisilik, de még így is elég sok megy pocsékba.


Milyen ötleteitek vannak? A következő ketrecben érdemes használni a szénatartót vagy van valami jobb megoldás?


2023. aug. 15. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Alomcsere? Nálam régen szalma volt a malackák alatt, nem forgács. Imádták, alagutakat fúrkáltak bele, jól el tudtak benne bújni, kuckóztak állandóan. Abban nem lett forgácsos a széna. Én nem raktam nekik tartóba, csak simán a szalma tetejére, ők meg behúzták maguknak a járataikba.
2023. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bevált a szénagömb, abból csak szálanként tudják kihúzkodni, és persze közben meg is eszik. Két kisebbet vettem, de plusz volt valamennyi széna a házuk tetején és a földön is. Először nyilván a könnyebben elérhetőből eszegettek, de amikor a házuk tetejéről lehúzkodták, meg a földön lévőt összepisilték, akkor szépen eszegetni kezdtek a gömbből. Azért is jó, mert ha pl volt olyan nap hogy korán mentem és csak este értem haza, a gömb kitartott, míg a földön, szénatartóban, egyéb helyeken lévő szénát hamar maguk alá gyűrték és összepiszkolák, aztán követelőzve csipogtak.
2023. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért rángatják ki, mert nem érik el jól onnan. Nekik az a természetes, ha előttük van, könnyen elérhetően.

Esetleg ilyesmi jó lehet:


[link]

2023. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!