Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nektek mennyi szénát eszik a...

Nektek mennyi szénát eszik a tengerimalacotok? Milyen gyakran töltitek fel a szénatartót egy nap? 20/L

Figyelt kérdés

2012. márc. 11. 09:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
Az enyém nem eszik sok szénát, inkább zöldségeket. De fontos, hogy mindig legyen neki. Miután elfogy tegyél a tartóba, szerintem nem kell, hogy tele legyen. Elvileg ezen is koptatja a fogát.
2012. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

igen énis úgy tudom, hogy koptatja a fogukat. Az a probléma, hogy sehol nem találok olyan minőségű szénát amibe ne lennének már elszáradt darabok, és válogatnak, lehúzgálják azokat amik nem szimpik nekik, és igy a zacsi negyede legalább felesleges pénzkidobás! Egyedül a panzi márkájú szénát ették meg eddig rendesen, de azt meg kb. sehol nem lehet kapni. Most rendeltem netről, már lassan 2hete, de még nem érkezett meg.Lehet eltévedt útközben :)

Köszi a választ!

2012. márc. 11. 09:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálam gyakorlatilag addig eszik a szénát amíg el nem fogy. Ha van rá lehetőséged, el tudod rakni valahova, vegyél kisbálás szénát. Egy bála max. 500.- forintba kerül. Az enyémek a nyulakkal együtt imádják.
2012. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sajnos nem, panelba lakunk,és nincs rá lehetőség! :(
2012. márc. 11. 10:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem a malackáim (2db) napi 2-3 szénarácsnyi szénát eszik meg. Nekem is szeretik kihúzigálni és válogatni de ez hozzájuk tartozik. Vegyél Fressnapfban 30l az még panellban is elfér, és viszonylag jó minőségű. Arra figyelj mikor szénát veszel, hogy minél zöldebb és kevésbé poros és szép hosszú szálú szénát vegyél.

A zöldségekből egy karika, szelet az elfogadott mennyiség/étkezés és max. naponta kétszer kell nekik adni. Ami fél óra alatt nem fogy ez, azt ki kell venni, nehogy megromoljon!

2012. márc. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

kb nekem is annyit esznek meg. csak azért furcsáltam, mert amig panzi széna volt megették mind, és nem válogattak.

Picit el vannak hízva a cocikáim 860grammosak és 6hónaposak lesznek, szóval próbálok amúgy is odafigyelni h mit hogy esznek, meg h futkossanak sokat :)

2012. márc. 12. 08:38
 7/11 anonim ***** válasza:
860 grammal egyáltalán nincsenek elhízva. :) AZ én egyik malackám 1050 a másik 1100 grammos, igaz ők már másfél évesek, de a te malackád is már felnőttnek számít.
2012. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:) akkor jó..mondjuk onnan gondolom, mert azt olvastam, meg a tenyésztő is azt mondta, hogy ha tokájuk van akkor kicsit el vannak hízva.. és nekik nem is kicsi:D cukik meg minden, de nem akarom, hogy túlsúllyal küszködő malackáim legyenek!Nekik sem hiszem, hogy egészséges...
2012. márc. 12. 21:24
 9/11 anonim válasza:
nekem is 2 cocám van :) néha nem a szénatartóba teszem a szénát, hanem be a ketrecbe. nagyon élvezik amikor belefeküdhetnek és falatoznak :D próbáld ki (:
2012. márc. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szedjél neki füvet, és szárítsd meg otthon. Mikor van fűtés és már (vagy még) van fű, akkor a radiátoron, nyáron meg az erkélyen száríthatod. De ne benzingőzös füvet szedj! A fogkoptatáshoz én csöves (száraz) kukoricát ajánlok. Időnként azért elveszem tőle, mert nagyon bele tud feledkezni a rágcsálásába.
2012. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!