Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom új szokása,...

A tengerimalacom új szokása, hogy a szénatartóban alszik! Mit tegyek vele? Feltételezem, akkor rá is pisil például. Aztán meg majd gondolom, nem eszi meg a szénát.

Figyelt kérdés
Van neki kis hintaágy, rajta simán fürdőszobaszőnyeg. Lehet fázik, vagy csak kényelmesebb neki belesüppedni a szénába? Mit tehetek hogy jó legyen neki?
2011. nov. 26. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A tengerimalac mindig hagy a szalmából.Ha eddig faforgáccsal töltötted meg a ketrecét, akkor cseréld le szénára.(lehet kapni szénát külön alomnak)
2011. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a ketrec is tele van a szénatartó alatt szénával. Ő mégis a tartóba mászik bele, és ott pihenget... :/
2011. nov. 26. 10:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen a szénatartó? Kis kosárkában van a széna?


Kereskedésbe lehet venni ilyen felakaszthatós gömböt, abba lehet rakni gyümölcsöt is. Ráadásul ez kicsit megmozgatja a tokás nyakát :)


Egyedül van?

2011. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen egyedül van. Ilyen felakasztható szénatartója van. Eredetileg is az volt, azt alakítottam át hintaággyá, mivel elkezdett belemászkálni. Vettem másikat. Erre vagy felülről belemászik, vagy egyenesen be 2 rés között. Nem is gondolnám, hogy akkora helyen átfér! De megoldja, és abban alszik. :/
2011. nov. 26. 12:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Az előbb töltöttem fel szénával, erre szó szerint beleásta magát a szénába! Hirtelen nézem, na hol a malacom. XD
2011. nov. 26. 12:13
 6/9 anonim ***** válasza:
van annyi esze, hogy nem pisil rá a saját kajájára
2011. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De olyan buta szegény! :D Egyébként meg szerintem rápisil...
2011. nov. 26. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:

A forgács maradjon alatta, ne cseréld le szalmára meg végképp ne! Két dolgot kéne tenned, rakj neki a szénatartóba szénát és csinálj házilag egy kis fedelet (fontos: rögzített fedelet) a szénatartóra. A másik, hogy rakj be a ketrecbe egy marék szénát csak úgy, hogy ha olyan kedve van hadd fúrja bele magát. Ezt a szénát nem fogja megenni, de náluk ez egy ösztön és imádnak belefeküdni és elbújni benne. Ha mindkettőt megteszed nem kell félteni a malackát és ő is boldog lesz. :)Az enyém ilyen lett kissé átalakítva:

[link]

2011. nov. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt megcsinálom akkor! :)
2011. nov. 26. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!