Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt a törpehörcsögöm. De...

Meghalt a törpehörcsögöm. De mitől?

Figyelt kérdés

Szerdán vettünk egy pár hónapos dzsungáriai törpehörcsögöt, és ma reggel (szombaton) váratlanul meghalt. Eddig semmi baja nem volt, enni tápot (magvakat) kapott, kígyóuborkát és répát, vizet is kapott. Kalitkában tartottuk, szóval levegője is volt bőven. Egyszerűen nem értem mi történhetett vele.

Ma reggel a házikója mellett feküdt összegubbadva, nehezen pihegett majd szinte kilehelte a lelkét.


2010. okt. 16. 12:31
 1/7 anonim válasza:
11%
A törpehörcsögnek nem szabad vizet adni, mert akk felpuffad. A neki szükséges vizet a salátából kapja amit szerintem nem adtál neki. És ezen kiívül még k betűvel kezdődő kajákat sem lehet neki adni. (kivéve a kukorica)
2010. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hirtelen négy hörcsögös oldalt néztem át, mindegyikben említették a vizet és önitatót, úgyhogy biztos nem az okozta. Sem a kígyóuborka, ami ugyan k betűs, de egyáltalán nem puffaszt. Azt találtam, hogy sokaknak elpusztul az újonnan vásárolt hörcsöge és a betegség oka lehet az új környezet okozta stressz és az is, hogy beltenyészetből származik.
2010. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögnek nem árt a víz!

Nem tudom, ki terjeszt iezt, de hülyeség, és sokan elhiszik. Biztos, hogy nem attól halt meg.

Sajnos hörcsög betegségekhez nem értek, de így tényleg látszólag ok néklül pusztult el. :(

Próbáld meg, hogy legközelebb megbízható tenyésztőtől veszel hörit, mert ott figyelnek rájuk, és nagy valószínűséggel nem lesz beteg az új kedvenced (beltenyésztettségtől, vagy stresszes sem lesz, stb).

2010. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Majd legközelebb máshonnan veszek hörit, és egyszerre kettőt, hátha akkor nem lesz magányos meg annyira stresszes. Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 16. 22:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Két hörcsögöt csak úgy vegyél, ha előtte jól összeszoktatták őket, mert a hörcsögök magányosan szeretnek élni.
2010. okt. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, mindenhol azt olvasom, hogy két egynemű hörcsögöt nem lehet együtt tartani, nem bírják egymást. Különneműeket meg ugye nem is akarunk. A hörcsög magányos állat. Tenyésztőtől vegyél, ne állatkereskedésben.

2.

2010. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsa hogy ezt mondom de ki volt az a hülye aki azt mondta, h nem szabad vizet adni neki?? akkor miért van külön törpehörinek önitató? h ne vegyünk meg mert a víztől felpuffad??? Víznek mindig kell lennie bennt mert ha nyaralni mész ( max 2-3 nap ),akkor kell lennie mert gyümiből annyit nem tud kiinni annyi levet!Nyugodtan adjatok nekik vizet!!
2011. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!