Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet baja a nyúlnak a nagy...

Lehet baja a nyúlnak a nagy stressztől?

Figyelt kérdés

Néha a nyuszimnak megfájdul a pocakja.

Be tudom adni neki a gyógyszert, azzal nincs baj, de legutóbb annyira stresszelt hogy nem akarta lenyelni a gyógyszert. Várnom kellett amíg lenyugszik. De utána még hosszú percekig zilált, szaporán vette a levegőt, alig tudott megnyugodni.

Persze elmúlt és a gyógyszer is hatott, rendbe jött a fájdalom és evett is minden rendben volt.

Csak annyira sajnáltam hogy ennyire pánikolt.

Lehet ettől baja hogy megijed?

A szívének nem árt? Szerencsére nem gyakran van ilyen, nem mindennapos a stressz nála.

Azt is tudom, hogy be kell adni a gyógyszert mert az az ő érdeke.


2023. aug. 29. 08:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha baja van, orvoshoz kéne vinni. A fájdalomcsillapító (mert gondolom azt adsz neki), arra van, hogy amíg eljutsz az orvosig, kibírja.

Mi okozza a stresszt? Ki kéne iktatni a stresszforrást, nem normális, ha zihál a nyúl!

2023. aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehagytam, hogy igen, lehet baja a stressztől, ming a prédaállatoknál általában, nála is okozhat hirtelen szívleállást.
2023. aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Kéne szoktatni ehhez, mert ez így nagyon nem tesz neki jót, hogy ennyire bestresszel.


Ha gyakran puffad lehet valamilyen takarmányozási vagy parazitológiai háttere.


Mit kap enni?


Milyen gyógyszert adsz neki ilyenkor?


Orvossal konzultáltál már?

2023. aug. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy fáj a hasa? Mik a tünetek? Mit adsz neki?

Mivel eteted?


Igen,a stressz árthat neki.

Jó lenne a probléma okát megoldani, és nem csak tünetet kezelni.

2023. aug. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Vedlésnél szokott neki lenni pocakfájás. Most augusztusban nagyon vedlik és emiatt fájdult meg a hasa. Orvoshoz rendszeresen járunk, de ilyenkor Meloxidylt szoktam adni neki és Bio Lapist. Ezek mindig segítenek. Többször is vittem már röntgenre, semmit nem mutatott ki, mert nála ilyenkor előfordul vedlésnél és frontnál.

Azért stresszel, mert nagyon nehéz neki beadni a gyógyszert, viszont ilyenkor más lehetőségem nincs. Orvosnál és ügyeleten is stresszel. Ilyenkor meg otthon van, a saját környezetében. Ilyenkor úgy szoktam, amint látom hogy fájlalja a hasát, akkor beadom neki a fájdalomcsillapítót és ha nem múlik akkor viszem orvoshoz vagy ügyeletre. Régebben egyből ügyeletre vittem ilyenkor, mert sajnos sokáig nem tudtam neki beadni a gyógyszert, de azt már egy ideje megtanultam, így gyorsan tudok rajta segíteni. Ezek a pocakfájások hirtelen szoktak kezdődni neki, de a gyógyszertől is teljesen hirtelen helyre jön.

Szóval eddig az orvosunk nem talált nála semmi komolyat.

2023. aug. 29. 10:14
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A frontot nem tudod kivédeni, de a vedlést igen. Rendszeres fésüléssel kordában tartható
2023. aug. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz alapból nem azért visszük, mert sejtjük, hogy "komolyat találhat", hanem mert ő tud neki a súlyának megfelelő mennyiségű bélmozgatót adni, hogy ne álljon le a bélmozgása. Nyuszinál alapszabály, hogy ha rosszul van, akkor orvoshoz visszük, mert ha egyszer nem lenne jobban a házi kezeléstől, már könnyen késő lesz, ha utána viszed csak orvoshoz...

Amúgy mivel a meloxyt fecskendővel kell beadni, az olyan gyorsan megvan, hogy nincs ideje a nyúlnak stresszelni. Szerintem a technikád nem jó. Mi van, ha kényszeretetned kell? Akkor 1 mls fecskendővel kell kb 40 kört belepumpálnod, nem csak 1 adag gyógyszert.

Szerintem legközelebb ha mész nyulas dokihoz, akkor kérd, hogy mutassa meg, ő hogyan csinálja, tanítson meg téged.

Nekem pl 3 nyulamnál 3féleképp fecskendőzök, mert van könnyebb eset, meg van nehezebb, aki trükkös.

2023. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, neki nagyon nehéz beadni. Lehet több időt vett igénybe, de csak amiatt mert volt olyan amikor nem akarta megenni amit a fecskendővel a szájába nyomtam. Be tudom neki adni, azzal nincs gond, meg is tudom fogni ahhoz hogy beadjam neki a gyógyszert, de sajnos ő nagyon ellenkezik. Az orvosnál is mutatták, de ott teljesen más mint otthon. Orvosnál nekem is könnyebben menne. Mindig el szoktam vinni orvoshoz, már nemegyszer vittem ilyen probléma miatt, csak az a baj amikor éjjel fájdul meg a pocakja akkor muszáj beadnom neki. Ügyeletet is számtalanszor megjártuk, sajnos ott rengeteget kell várni és addig én otthon beadom neki a gyógyszert. Nem órákig várok utána, ha rövid időn belül nem javulna, rohannék orvoshoz, de eddig a fájdalomcsillapítótól rövid időn belül helyre jött.
2023. aug. 29. 11:12
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, rövid idő alatt menne a fecskendőből a gyógyszer beadás, nem azzal van baj, be tudom neki adni, tudom hogyan kell a szájához helyezni és pontosan hova adni neki. A baj azzal volt, hogy nem akarta enni, azt pedig meg kellett várnom hogy kicsit lenyugodjon, mert annak tényleg semmi értelme nem lenne ha utána kifolyatná a száján. Bio Lapist is adtam neki, szóval azért több fecskendőt is kellett, de a gyógyszert tartottam a legfontosabbnak hogy ne menjen mellé és ne folyjon ki a szájából, mert ha nem megfelelő mennyiséget adok be neki, akkor nem hat.
2023. aug. 29. 11:16
 10/18 anonim ***** válasza:

"Orvosnál nekem is könnyebben menne"

Miért is? Ugyanazt kell csinálni, konkrétan semmi különbség nincs.

"eg kellett várnom hogy kicsit lenyugodjon, mert annak tényleg semmi értelme nem lenne ha utána kifolyatná a száján"

Oké, most már konkrétan biztos, hogy rosszul csinálod. Eleve a fecskendőt úgy helyezzük be, hogy ahogy a szájába nyomod a cuccot, azonnal nyelési reflexet váltson ki! Nem lehetséges, hogy kifolyjon a száján, csak ha rossz a technika. Az, hogy ellenkezik sem kifogás, nekem az egyik nyuszim 7 évig rossz körülmények között élt, azt is alig viseli el, ha felvesszük, de a megfelelő technikával ugyanúgy kényszeretethető...

2023. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!