Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit választanátok szülinapi...

Mit választanátok szülinapi ajándéknak?

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 06:59
A kérdező szavazást indított:
Aranyhörcsög
Csuklyás patkány
Tengerimalac
Egér
Mongol futóegér
Törpe nyúl
Nyúl
10 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Saját részre? Vagy hogyan? Másnak nem ajánlott élő állatot ajándékba adni. Egyébként az állattartás egyre drágább buli. 100-200 ezer legyen az orvosi költségekre és a felszerelésekre eledelekre félrerakva. És vásárlás helyett inkább fogadj örökbe. :)
2023. szept. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mentett lenne 1-es.
2023. szept. 7. 07:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De kinek? Mert nekem ezek kozul egyik sem kellene.
2023. szept. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát leginkább, amit az ajándékozott szeretne, gyermek esetén pedig ezen kívül amibe a szülei is beleegyeznek. Nem véletlenül mondják, hogy élő állatot tilos ajándékozni hacsak nincs megbeszélve, egyeztetve az ajándékozottal + szülővel kiskorú esetén.
2023. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Élő állatot csakis úgy ajándékozunk, ha a másik fél tud róla és szeretné. Ha gyereknek adnád, akkor a szüleivel kell megbeszélned. Így viszont értelmetlen a kérdés, hiszen értelemszerűen olyan állatot ajándékozz, amit a másik fél szeretne.
2023. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Én törpehöri párti vagyok. Ahhoz van felszerelésem. Meg én magamat ajándékoznám meg, szóval nem lenne olyan kellemetlen meglepi, hogy nem vágyik rá az ajándékozott, nem tudja ellátni, stb. :D

Inkább kérdezd meg az illetőt, akinek szánod. Az állattartás felelősség, utána kell járni, kva drága a felszerelés, az orvosi költség

2023. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tud róla.
2023. szept. 7. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De miről tud? Az általad felsorolt állatokat totál máshogy kell tartani és etetni.
2023. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Most amúgy tényleg az a baj, hogy egy állatra előre kell készülni. Felszerelés, táplálék, megfelelő állatorvos keresése, stb. Hiába készül az ajándékozott törpenyúlra, ha egy hörcsögöt kap, mert teljesen más a táplálkozása ráadásul egy nyúlketrecet át kell alakítani a hörcsögtartáshoz, de ugyanebből az okból, ha patkányra, tengerimalacra vagy nyúlra készül, akkor a felszerelés alkalmatlan lesz egértartásra is.

Ráadásul nem is csak a felszerelés meg a táplálék, mert azt mondom, hogy azt is ajándékozol hozzá, de az állattartónak ismernie kell a tartott állat igényeit, viselkedését. Hiába ismeri mondjuk a patkányt, ha tengerimalacot adsz neki, mert mind a viselkedése, mind az igényei eltérnek a két fajnak.

Szóval ezért mondják, hogy állatot csak úgy ajándékozunk, ha az ajándékozott tud róla, és akarja is. Nem csak arról kell tudnia, hogy állatot kap hanem arról is, hogy milyen fajt, hiszen az állattartás felelősséggel jár, fel kell készülni az állatra.

2023. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Én egy dinnyét, mert idén nyáron 2x ettem, és mindkettő elég rossz volt, most meg már nem lehet kapni. Tavaly nyáron hetente elfogyott itthon egy 10kilós görögdinnye. Ja, állat, az nem kéne, sokat dolgozom, idős rokonom is van, akiről gondoskodni kell, nyúl nem férne bele.
2023. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!