Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen ételt adhatok egy...

Milyen ételt adhatok egy hörcsögnek?

Figyelt kérdés

November-december felé kapom.És tudni szeretném, hogy mit adhatok neki.

Légyszíves azt is írjátok le, hogy miből mennyit, milyen rendszerességgel lehet neki adni.

És mi az amit soha nem ehet? vagy muszáj neki adni?Vagy mi az amit hébe-hóba adhatok neki?

Kösziiiii ;)


2010. okt. 17. 15:06
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez most nem ehhez a kérdéshez tartozik DE:

Én azt hallottam, hogy ha az ember nagyon hangosan kiabál akkor a hörcsög megijed, még meg is halhat. Ez igaz? nem szereti a hangos zajokat vagy csak a kiabálást nem bírja?

Köszike ;)

2010. okt. 17. 15:11
 2/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy törpehörim van, és kétnaponta adok neki magkeveréket, naponta egyszer gyümölcsöt/zöldséget.

Mazsolát, ropit, csemegét hetente maximum egyszer kap, mert nem tesz jót neki. Vizet mindig kap.

Ha rám hallgatsz, törpehörit veszel, sokkal édesebb, fürgébb mint egy aranyhörcsög.

Jó hörizést;)

Hogy fogod nevezni?

2010. okt. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Azt ugyan nem hiszem hogy meghalhat tőle, de tény, hogy nem szereti mint senki sem a nagy kiabálást.

Ja és még háztartsái kekszet nagyon ritkán adok neki.

2010. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2010. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszii a válaszokat;)

Még nem tudom mi lesz a neve;) majd mikor megkapom kitalálom;)

Tehát nem szeretik a kiabálást de nem halnak bele :)

Köszii!

MI az amit nem ehet? van ilyen dolog?

Köszike a válaszokat ;)

2010. okt. 17. 15:21
 6/20 A kérdező kommentje:

ELSŐ:

Sajna nem törpehörim lesz hanem aranyhörcsögöm;)

Biztos a tiéd is nagyon cuki ;)

2010. okt. 17. 15:22
 7/20 A kérdező kommentje:

Bár ahogy írtad, hogy aranyosabb lehet olyan lesz ;)

Még nem tudom amilyen van a kisállat boltba ;)

2010. okt. 17. 15:23
 8/20 anonim ***** válasza:

:)

Nem ehet hagymát, citromot, karalábét, karfiolt, krumplit, semmilyen K betűvel kezdődőt, és még ropit, mazsolát, jutalomfalatokat se adj neki gyakran.

2010. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Törpehöri: [link]

Aranyhöri: [link]

2010. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az én aranyhörim aranyosabb mint a törpehörim :)

Amúgy a K betűs igaz kivéve a kígyóuborka. Azt ehetnek és szeretik is mivel van benne elég folyadék. Nem mindegyik höri szokik rá az itatóra nekem is eddig csak egy hörcsögöm használta, de Ő már meghalt. Amúgy magkeveréket minden nap adj neki, mivel nekik a magvak a fő táplálékuk. Emellett adhatsz neki gyümölcsöket, zöldséget mint például: alma, ubi, répa. Ezen kívül én még szoktam nekik adni paradicsomot és paprikát. Persze nem csípős paprikát :) De ezeket ritkábban. Nasi gyanánt szoktak kapni háztartási kekszet például. Mert ezzel jól elszórakoznak és a fogukat is tudják koptatni. Igaz ezt az aranyhörim jobban szereti mint a törpe. Szoktam még adni nekik diót ha például annak van a szezonja meg földimogyorót is. Ezek kis kiegészítő nasik :) Szeretik még például a salátát és a zöldségzöldet is. Ha van otthon mindig rakok be nekik mert imádják :) Arra figyelj, hogy mindent jó alaposan moss meg mielőtt oda adnád neki. Ja és évente egyszer mikuláskor nagyon nagyon minimális csokit kapnak :) (tejcsokit) Nem szabad túlzásba vinni hisz náluk a fogromlás nem a legjobb. Valamint nagyon néha szoktam nekik adni picike főtt husit. Szeretik mivel a hörcsögök mindenevők és nem csak a magvakat eszik meg.

Huh na szólj ha kimaradt valami :D Vagy bármi kérdésed van írj nyugodtan :D

2010. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!