Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen ételt adhatok egy...

Milyen ételt adhatok egy hörcsögnek?

Figyelt kérdés

November-december felé kapom.És tudni szeretném, hogy mit adhatok neki.

Légyszíves azt is írjátok le, hogy miből mennyit, milyen rendszerességgel lehet neki adni.

És mi az amit soha nem ehet? vagy muszáj neki adni?Vagy mi az amit hébe-hóba adhatok neki?

Kösziiiii ;)


2010. okt. 17. 15:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja igen és citromot nem ehetnek, de madarint én szoktam nekik adni nagyon minimálisat mikor szezonja van. De tényleg kicsit, mert az savas és ha nagy mértékben adsz neki nem tesz jót. Szóval olyan 3x-4x adok neki egy évben. De imádja az enyém :)
2010. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon köszi kimerítő választ adtál ;9

A többiek is sokat segítettek ;)

2010. okt. 17. 16:04
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem mindig voltak hörcsögeim, de arra figyelj, hogy csak 1 legyen, mert egyedül érzi jól magát, ha kap társat, akkor abból verekedés lesz. Kb. 12 éves korom óta mindig volt hörcsögöm, aranyhörcsög. Most már nemsokára 27 éves leszek, és még most is van. :)

Amit nem ehet: krumpli, káposzta, citrom, olajos és zsíros ételek, csoki

Amit ehet: vitaminos magkeverék, alma, saláta, uborka, répa, petrezselyem, banán, szőlő, málna, szamóca, sajt, néha mandarin, néha jól megfőzött kemény tojás, keksz, dió, mogyoró, néha kis sült vagy főtt husi (de itasd le róla az olajat), néha kis száraz kenyér

most hirtelen ennyi jutott eszembe

legyen vize is önitatóban.

és mindenképp legyen mókuskereke (az a nagyobb fajta, hogy ha megnő, akkoris simán beleférjen)

Én 1-szer 1 nap szoktam megetetni őt, reggel. Külön van a magkeveréke az emeleten egy tálba, lent ahol alszik, ott meg a többi kaja.

Minél nagyobb ketrece legyen, annál tovább fog élni, és lehetőleg legyen 1 emelete is, mert nekik fontos az, hogy másszanak.

Néha majd vedd ki szaladgálni.

Hetente 1-szer fertőtlenítsd, tisztítsd a helyét, friss forgácsot cserélj.

Legyen neki egy hörcsöggömbje is. És amikor takarítod a helyét, addig abba tedd bele a hörit.

2010. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nekem is emeletes ketrecem van;)

Nagyon köszii^.^

2010. okt. 17. 17:34
 15/20 A kérdező kommentje:
Ja és mennyi ételt(gyümölcsöt) adjak neki naponta ?
2010. okt. 17. 17:34
 16/20 anonim ***** válasza:

Egy negyed almát, lényeg ha törpehird lesz mindenből kisebb darabot.

van egy törpehörim meg egy tengerimalacom. Első nap mikor meghoztuk a malit, adtam neki negyed almát. Mondom ellesz vele. Félóra múlva visít hogy kér még:)

Hát a törpehöri után még bele kell rázódnom a malacka fogyasztásásba:)

2010. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

17:31-es vagyok

És figyelj arra, hogy mindig jól mosd meg a gyümölcsöt és zöldséget mielőtt adod neki. Én még le szoktam vágni mindennek a héját is és úgy adom neki (pl. almának és uborkána is levágom a héját). Azért szoktam levágni, mert hallottam olyat is, hogy ha nem vágjuk le, növeli a rákos megbetegés esélyét...nemtudom ez mennyire igaz, de amióta levágom mindennek a héját, azóta nem volt daganatos rákos hörcsögöm...

Almából pl. egy cikket szoktam vágni neki, uborkából egy karikát, répából szintén egy karikát, szóval mindenből valamennyit. De almából mehet bőven, azt nagyon eszik!

2010. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi akkor majd e szerinte etetem a leendő hörim :)
2010. okt. 18. 15:41
 19/20 anonim válasza:
Ti nem értetek a hörcsögökhöz ma voltam az állatkereskedésbe és kérdeztem az eladót hogy mibe adjak neki vizet.NEM KELL NEKI VÍZ AMI KELL AZT A RÉPÁBÓL KIVONJA
2012. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nekem fél éves kisfiú aranyhörim van, Vilmosnak neveztem és szoktam neki répát, almát uborkát, hörcsögkeveréket adni. Naponta mindig kicsit, mert úgyis csak összegyűjti és elpakolja magának. Nem eszi meg mindet egyszerre, hanem apránként. Lehet neki vizet is adni, csak nem szabad sokat, mert a sok víztől felpuffad. Legalábbis én így hallottam. Most rendeltem netről önitatót neki, mert egy kis vizet attól még kaphat. Csak mértékkel.
2015. máj. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!