Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek ezek után mi legyen?

Jasminqwp2 kérdése:

Szerintetek ezek után mi legyen?

Figyelt kérdés
Előző héten találtam egy sünit és mivel városban lakom így furcsaltam mert erdő sincs a közelben mivel féltem hogy eluti valami autó így haza vittem, vettem neki tápot és még kukacokat is és jól megetettem aztán éjszaka kiszökött a szobámba es miutan vissza akartam rakni az ideiglenes helyére megharapott szerencsére nem vérzett inkább csak oda kapott viszont megijedtem így egesz éjszaka kutakodtam hogy ilyenkor mivan és kell e valamit tennem. másnap az állatkorhazat is felhivtam és ők se tudtak mit mondani. Aztán kb szerdán reggel nagyon elkezdett remegni és megijedtem tehát segítséget kértem így felhivtam a helyi állatvedelmi központot akik nagyon sokat segítettek oda is adtam sünimet és megnyugodtam annyit mondtak hogy nagyon levan fogyva, viszont a kíváncsiság nagy úr igy ma felhivtam őket és azt mondták hogy 4 nappal miután behoztam meghalt. Nagyon lesokkoltam igy egyből kérdeztem hogy veszett volt? Azt mondták hogy egyáltalán nem csak le volt gyengülve. Viszont nagyon félek hogy van valami bajom mert 1-2 nappal ezelőtt megfaztam és félek hogy lesz valami bajom.. szerintetek mi legyen? Hihetek az állat vedőknek?...

2023. okt. 18. 17:46
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia, ha félsz hogy esetleg valamit elkaphattál a harapástól, és az állatvédőknek nem hiszel, orvoshoz menj inkább. Először szerintem háziorvosodnál érdeklődj lehet-e valami bajod tőle, ha úgy gondolja akkor ő tovább küld téged máshova esetleg vizsgálatra, ha meg nincs semmi, akkor meg nem fog elküldeni. De ez tényleg csak azért hogy te megnyugodj és konkrét (és szakmaibb) választ kapj.
2023. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Azért az állatvédők nyilván értenek hozzá, de ha nem bízol bennük, akkor #1 jól mondja, kérdezd meg a háziorvost.
2023. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz ha biztosra akarsz menni
2023. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vérzett, akkor nem kell félned, hogy elkaptál bármit is. És miért ne mondanának igazat az állatvédők?
2023. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Menj dokihoz egy tetanusért.Amugy nem tudom miért harapott ,általáan nem szoktak.Vigyázi kell veluk ,,mert sok benne a bolha.Mut héten én nis találtam egyet,de az még nagyon pici volt.4 napig etettem,illetve etettem volna,de csak egyszer evet.Végül elvittem a jászberényi állatkerbe.
2023. okt. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vérzett, nem ejtett sebet, akkor elméletileg veszettséget sem tudsz elkapni.

Ha pedig tartasz tőle, akkor utána 10 nappal is be lehet.

Mi lett azóta?

ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!