Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetem egy kamasz mikor...

Szerintetem egy kamasz mikor érik meg arra, hogy saját lova legyen?

Figyelt kérdés

Rengeteget jár lovardában, lovak körül stb segíteni. Mind a 3 járómódban stabilan ül. Illetve esett is párszor, de az se veszi el a kedvét.

Ilyen esetben már érdemes venni egy lovat neki?



2021. okt. 15. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Kamaszoknál az a probléma, hogy egyrészt már most rengeteg a tanulnivaló - főleg majd ha jön az érettségi - másrészt egyetem vagy munka közben is képes lesz minőségi időt tölteni a lovával, és minden mással mellette?


Amúgy ha már megvan a tökéletes hely, és elegendő pénz áll rendelkezésre az ellátásra (bértartás és minden költség) és az edzőre, akkor szerintem nincs akadálya az előbb felsoroltan kívül :)

2021. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyénileg eltérő. Ismertem olyan 10-11 évest aki már érett volt rá, és van aki sosem érik meg rá.
2021. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy megérett-e rá az egy dolog. Kérdés, ki fogja eltartani? Mennyi időt tud vele tölteni? Kamaszként még csak-csak suli után ki lehet járogatni hozzá, de ha egyetemre megy, mi lesz vele? Ki fogja gondozni, ha mondjuk 1-2 hónapig nem jön haza? A ló nem 1-2 évig él, gondolni kell ilyenekre is.
2021. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

2es vagyok.

Kedves 3mas!

Szerintem az, hogy valaki érett legyen egy lóra, abba az is beletartozik, hogy tudjon rá időt szánni. Mindenkinek arra van ideje, amire szeretné, és nem megy olyan helyre egyetemre, ahol tudja, hogy nem tud eleget foglalkozni a lóval. Én például 16 évesen kaptam először lovat, most egyetemista vagyok és heti 1x pihen a lovam, amikor reggeltől késő estig az egyetemen kell lennem.

Erre kell érettnek lenni, hogy be tudja osztani az idejét és fel tudja mérni ennek fontosságát.

2021. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Természetesen ez is beletartozik igen. Viszont ezzel a "Mindenkinek arra van ideje, amire szeretné" mondattal egyáltalán nem értek egyet. Nagyon sok tényező van amit nem tud befolyásolni az ember, és sokszor sajnos nem ő szabja meg hogy mikor mennyi időt tud szabaddá tenni.
2021. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ a szülő mennyire hajlandó eltartani egy lovat a gyerek mellett.

Ha anyagilag sok vagy tartósan nem akarja fizetni mindenét (tényleg nem olcsó..) akkor 16 éves kora körül amikor már tud dolgozni,és be tud dolgozni és be tud szállni a lótartás költségeibe.

2021. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Egy kamasz soha nem érik meg arra,hogy saját lova legyen.Majd felnőtt korban megérik erre,de az sem biztos.
2021. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Én 16 évesen kaptam meg a lovam, otthon tartottuk, de a szüleim is lovasok. Ismerek olyan lányt, egy lovardába jártam vele, aki 9 évesen kapta meg az első lovát (természetesen a szülei mindig jelen voltak, amikor lovagolt vagy lovazott), de ő tényleg babakora óta lovagolt, ügyességiben versenyzett, mindig kint volt a lovardában, tényleg ügyes volt. Viszont szerintem 15-16 éves kora előtt az ember fizikaileg sem áll készen a lóra, nemhogy lelkileg. Persze ha bértartva van, az más. Nem kell feltétlenül ismernie a takarmányozás fortélyait, nem kell minden nap bálát emelgetni, takarítani, vizesvödröt hurcibálni. Azért ehhez jó kondi kell, hogy ne dögölj bele fél év után.

Mellesleg kitartónak kell lenni. Nem lehet egyről a kettőre abbahagyni, ha megunja, mintha csak iskolalovakon lovagolna. Ha neadjisten valami történik a gyerekkel, mi lesz a lóval? Ugyanis bármikor előfordulhat egy autóbaleset, egy lábtörés, akármi. Ilyenekre is gondolni kell, ha a szülők nem értenek a lóhoz, baj lehet.

Szerintem ha már minimum 14 éves a gyerek, tudja mi a célja a lovaglással, nem csak őgyeleg a pályán körbe-körbe, akkor érdemes lehet elgondolkodni a lóvételen, és ha fél év után is ugyanígy gondolja, hogy elég felelősségteljes egy ekkora állat bevállalásához, (és persze az anyagiak nem gond) akkor edző segítségével el lehet kezdeni lovakat nézni, kipróbálni sokat. Nem első látásra kell venni egyet, hogy na majd ez jó lesz mert erre ültem legelőször, hanem ésszerűen átgondolni, ezzel a lóval mire lenne képes a jövőben.

2021. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem ezen függ. Tisztában vagy a ló tartás tenyeivel!? Mínusz 20 és plusz 40 fokban is kell kimenni. És a szülőnek is kell egy fikarcnyit értenie ehhez
2021. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Ja és eleje korulit tudom, 80cmig ugrok, oktatok, stb. És így van egy feles lovam. Ennyi tudással NE VEGYETEK LOVAT!!!
2021. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!