Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az aranyhörcsögöm rágja a...

Az aranyhörcsögöm rágja a rácsot, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az én pindúrka kis hörim rájött arra, hogy melyik ajtón szoktam Őt kivenni, hogy szaladgáljon egy kicsit szabadon. Na, azóta eszeveszettül rágja azt az ajtót és nem hagyja abba, csak ha elalszik. 50*80as ketrece van, 30centis tányér amiben futhat. Zöldséget, prémium höritápot és fogkoptatós tápot is kap. Játékai még nincsenek, csak ideiglenesen wc papír guriga és egy nagy ház. Most vettük ezt a nagy ketrecet, nem szeretnék terráriumra váltani, csak ha nagyon muszáj... Valami javaslat rácsrágás ellen?

#hörcsög #rágás #Rácsot #Hörcsög rágja a rácsot
2023. nov. 1. 00:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem első körben szokd meg... :)

Nekem terráriumban volt, ott is tudja nyalni/rágni az üveget.

Egyáltalán nem biztos, hogy kijutás céljából rágja, lehet csak unatkozik, és ha lesz játéka, akkor abbahagyja, vagy simán csak megunja idővel.

Mennyi idős a höri? Ha most vetted a ketrecet, akkor miben volt előtte?

Amúgy nekem a wc-papír gurigáját rágta, amivel őrületbe tudott kergetni, mert csak éjszaka csinálta 🙂 Tudom, hogy főleg éjszaka aktív állat, nem direkt az én idegesítésemre csinálta (bár kinéztem belőle 😀) , de így muszáj voltam estére kivenni tőle, mert egyáltalán nem hagyott aludni 🙂

2023. nov. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Egyrészt szokj hozzá, minek neked hörcsög, ha ez zavar, másrészt minek engeded egyáltalán ki.

De amúgy egy éjszakai állatról beszélünk, szóval ha te nem tudsz aludni egy hörcsög rágcsálásától, akkor nem is értem, miért vállaltál hörcsögöt.

2023. nov. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
(Aki álmos, az alszik. Érdekes, én a babasírást is átalszom, ha nem az én gyerekem sír.)
2023. nov. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Tegyél be neki mindenféle bújkálós és mászkálós faágat, valami természetszerűség is legyen már szerencsétlen közelében.
2023. nov. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Én többek között ezért tartok hörcsögöt csak és kizárólag zárt oldalú helyen (pl terrárium vagy bútorlapos hely). A rács rágása tönkreteszi a fogakat. Az okairól többek között a horcsoginfo.hu/racsragas oldalon van hosszabb leírás. Azt javaslom, hogy korong helyett szerezz be inkább egy kereket. A legtöbb hörcsög nem tudja vagy nem szereti használni a korongot.
2023. nov. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
60%

5-ös, sajnos nem ajánlott zárt falú ketrecben tartani semmilyen rágcsálót, mivel a tüdejük nagyon érzékeny szóval ha megülepedik és nem elég friss a levegőjük, nagyon könnyen tudnak kapni fertőzéseket / egyéb betegségeket.


Kérdező, szerezz be egy jópár rágcsát neki, esetleg próbáld meg minnél több ún. enrichment-tel 'fárasztani', például az eledelét elrejtegetheted a ketrece különböző pontjain hogy egy kicsit kutatnia kelljen neki érte.

Ha meg kereket is szeretnél venni neki, bizonyosodj meg róla hogy jó nagyot válassz, mert a legtöbb amit találni fogsz sajnos igazából túl kicsi és ezért gerincpróblémákat okozhat.


Bocsi a kisregényért, csak nem sokan figyelnek oda a kisrágcsálók jólétére szóval próbálom ott terjeszteni a tudást ahol lehetséges :)

2023. nov. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

Szabadságvágy.

Neked is lenne ketrecben

2023. nov. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Zárt falú helyen meg az üveg mellett "táncol", és az üveget csikarja a körmével, ahogy próbál felmászni.

A hörcsögnek egyszerűen ösztöne, hogy X területet bebarangoljon, mert ennyi kell, hogy a kellő táplálékot megtalálja. A genetikájába nincs beleírva, hogy te majd akkor is jól tartod, ha egy lépést se tesz... Ezért próbál kijutni, bármit teszel is.

Annyit tudsz tenni, hogy futójátékokkal lefárasztod, meg rágási lehetőséget biztosítasz. Akkor is fogja persze rágni a rácsot, de kevesebbet.

Ezt meg kell szokni, ahogy kutyánál az ugatást, vagy szobamacskánál az alomtálca szagát. Ezzel jár.

2023. nov. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jajj nem kell egyből nekem esni, egyáltalán nem a hangja zavar, hanem féltem, hogy baja lesz a fogacskáinak. Azért engedtem ki, mert most szokik kézhez és szeret szaladgálni a lakásban. A korongot meg eddig nagyon szerette használni, egész éjjel azon futott. Igen, tervben van több játékot, alagutat, ilyesmiket beszerezni neki, még csak 2 hete van nálunk.
2023. nov. 1. 09:32
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
A hörcsögök szabadulómüvészek.Pontosan tisztában van azzal hogy a rács jelenti az akadályt a külvilághoz.Bármilyen játékot teszel be neki,egy ideig lefoglalja,de a rács mindig mozgatni fogja a fantáziáját.Tarts halakat,a halak nem rágják a rácsot.
2023. nov. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!