Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalaccal kapcsolatos...

Tengerimalaccal kapcsolatos pár kérdés?

Figyelt kérdés

Van 2 egy hónapos fiú tengerimalacom velük lenne pár kérdésem.


1. Szeretnék egy harmadikat. Befogják fogadni ? A harmadik is fiú lenne.

2. Az egyik miért berreg a másikra ? Nem bántja meg semmi csak néha szaglássza közbe hosszasan berreg.

3. Ha szaladgálnak körbe a ketrecbe és pattognak a levegőbe megrázzák magukat akkor örülnek jól érzik magukat ?

4. Jelenleg 100x50-es ketrecük van elfér benne még a harmadik is ?

5. Kaja az egész nap széna van előttük. Kiegészités képp hányszor adjak nekik tápot vagy zöldséget ? Úgy jó ha pl délben táp estére zöldséget adok nekik ? Vagy adjak reggel is nekik tápot vagy elég 1x?

6. Szénának jó a kint a réten található széna? Szedhetek nekik onnan is vagy ha elázik már nem jó ?

Ilyen: [link]

[link]



nov. 10. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vegyél melléjük harmadikat, két egyidős fiúval is lehet probléma, ha nem tudják egymás között lemeccselni a rangsort.

A szaladgálás, pattogás az úgynevezett "popcornozás", a malacok örömükben csinálják.

100*50-es ketrecben tuti nem fér el 3 malac. Azt szokták mondani, hogy két nőstény, vagy egy (ivartalanított!) hím és egy nőstény számára elég a 100*50-es ketrec, két hímnek már 120*60-as kell, ahogy három nősténynek, vagy egy (ivartalanított!) hímnek és két nősténynek is, három hímet pedig már nem is szoktak ajánlani.

Széna és víz mindenképp legyen egész nap előttük, a táp kiegészítés, a zöldség nasi. Tápot reggel-este 2-3(? régen voltak már malacaim) evőkanállal érdemes nekik adni, zöldséget inkább 2-3 naponta.

A széna így képen nem tűnik rossznak én nem gondolom, hogy komoly bajuk lenne tőle, de én csak mezei állattartó vagyok, mindenképp érdemes megkérdezni szakembertől is.


Egyébként a tengerimalacok.hu weboldalt érdemes olvasgatni a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület oldala, Facebook-on pedig érdemes csatlakozni a Tengerimalacok - Értük és Velük csoportba.


Na meg várjuk a többiek válaszát, hátha tudnak hasznosabb információt adni.

nov. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval tökéletesen egyetértek. Hasonló választ akartam én is írni. És ajánlani az egyesületet. :)
nov. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A berregés ("dorombolás") némi tánccal körítve egy kis hatalmi játék. Néha leosztják egymás között a szerepeket.
nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Széna: arra figyelj, hogy ne legyen "öreg", vagyis fontos, hogy a növény milyen életszakaszában vágták. Minél öregebb, annál szegényebb tápanyagban, és annál több benne az emészthetetlen rost. Másik dolog, hogy ebből nehezebben válogatják ki a mérgező növényeket. Nyilván monokultúrában ebből nincs sok, de egy árokparton, ahol nyáron láttál mindenféle színes virágot, ott igen.


Fontos a széna színe, ahogy öregszik, fakul. Jó lenne minél zöldebbet szedni/hazavinni.


Nedvesség: a szénát szárazon kell tartani, nem baj ha megázott, ha utána ki tud száradni. Ha beposhadt, megtelepszenek benne a gombák és baktériumok, amik nem jók értelemszerűen.


Ha szabad a képről következtetnem, akkor vidéki vagy, inkább keress fel egy gazdálkodót és kérj egy kisbála (kocka) rendes szénát. Az biztosabb, hogy jól lett betakarítva és tárolva - de ellenőrizd!

Így is sokkal olcsóbb, mint ha kisállatboltban vennéd, kb 2000 forint lehet most.


Vagy ha nincs kis kiszerelésben, akkor lovardát/lótartót érdemes felkeresni, hogy a bontott bálájából vennél x kg-ot, és egyezzetek meg az árában.

nov. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!