Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszival tegnap voltunk...

Hosszúhajú kérdése:

Törpenyuszival tegnap voltunk dokinál. ha még nehezen megy a bogyó jobb lesz, tapasztalat?

Figyelt kérdés
kapott tegnap mindent, doki mondta hogyha ma sem lesz bogyó menjünk vissza. lett kb 60 szép bogyó. így nem mentünk. de eléggé nehezen jön neki, és több szokott már lenni így estefelé. nyilván hétfőn visszamegyek, ha ilyen marad, de tapasztalat érdekelne: doki után nehezebben szokott menni a wc, aztán egyre jobb lesz, vagy még nehezebb lesz, ha most csak 60 körül van? én úgy gondolom, nyilván be kell indulnia a szervezetnek. ( de ezt csak én logikázom ) nálatok hogy alakult?

jan. 6. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem írtál le, hogy milyen bajra mit kapott.


Én alapvetően mindenképp visszavinném egy kontrollra, hogyha nem 100% és a szakemberrel osztanám meg az aggodalmaimat, aki releváns választ tud adni az állat és annak betegségének, kezelésének ismeretében.

jan. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
persze, írtam hogy hétfőn viszem vissza. a beleivel volt gond, mert nem tudott bogyózni - a leggyakoribb gond. injekciót és infúziót kapott hogy beinduljon. a tapasztalat érdekelt volna, hogy másnak ilyen eset után hogyan funkcionált a nyuszkója. hogy lássam jobb lehet e, vagy stagnál, vagy visszaeshet e....
jan. 7. 07:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden eset más, nyusziknál nem érdemes bejátszani, hogy "talán most már jobban lesz", amíg nem tökéletesek, vagy mondja ezt az orvos.

Ha viszont várunk, mert másnak ez volt a tapasztalata, lehet tök késő már visszamenni a dokihoz.

jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hjaj istenem, épp azt írtam hogy voltunk dokinál. az érdekelt volna másnak hogy alakult a doki után a nyuszkója.
jan. 8. 00:30
 5/8 A kérdező kommentje:
5. az enyém nem, téged viszont jelentettelek, úgyhogy te fogsz repülni...
jan. 8. 13:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Jelentsél, remélem az állatorvos várótermében tetted és nem a beteg nyuszid mellett, miközben az ágyban punnyadsz és várod, hogy mások olyan választ adjanak, amitől "megnyugodhatsz" és csodálkozhatsz, ha a hétvégén a nyuszid állapota megint romlik, vagy éppen status mortemmé változik....


Nem értem mikor fogják fel az emberek, hogy az állatok is élőlények, és nem olyanok, mint egy szerszámgép, hogyha az enyém úgy nyekereg, hogy "nyeknyeknyek" és a tiéd a is így nyekereg, akkor a 36-os csavarkulccsal kell meghúzni azt a két anyát, és abbahagyja a nyekergést.


Idenyögtél valamit, de azt se tudod, hogy mit kapott a nyulad, se azt, hogy mi baja (száraz obstipáció, ileus, bélfertőzés, gázosodás??), majd azt várod, hogy rábeszéljünk arra, hogy nyugi semmi gond a nyuladdal, 2 nap és jól lesz, akit amúgy egyikünk se látott és egyikünk se orvos. A nyuladdal, aki egyébként olyan állat, ami akkor mutat tüneteket, amikor már nagy a gáz.

jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még egyszer leírom neked amit a kérdésben írtam. Voltam az orvosnál és másnapra ment is a nyuszi wc-re tehát az állapota javult. Elkezdett bogyózni. Ez után tettem fel a kérdést hogy másnál hogyan alakult ezek után. Egyszerűen kíváncsi voltam rá. Nem tudom neked jobban elmagyarázni hogy a doki azt mondta ha a nyuszi nem bogyózik vigyem vissza de másnapra lett 60 bogyó. Az érdekel hogy másnak milyen tapasztalata volt ezek után. Reménykedtem benne hogy a folyamat beindult és egyre jobb lesz a helyzet. Érdekelt másnak vajon milyen tapasztalata van orvoslátogatás után. Hogy másnál hogy alakult folytatódott-e szépen a folyamat vagy esetleg van valakinek olyan tapasztalata hogy nem indult be rendesen a folyamat és vissza kellett mennie.
jan. 8. 20:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként elég fura hogy először gúnyt üzöl belőle hogy reméled hogy már szárnya nőt utána meg kiosztasz hogy én nem veszem komolyan...
jan. 8. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!