Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi tartása a szoba...

Törpenyuszi tartása a szoba egy karámmal elkerített részében. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Decemberben hozzuk haza a kis jövevényt, először ketrecre gondoltunk, majd ahogy egyre többet olvastam utána, láttam ezeket a kis "nyúlrezervátumokat", amikor egy kb 10-12 m2-es helyen vannak a szobában, az a "ketrecük". Fémből készült kerítéssel lenne elzárva. A fal mellett nem szeretnénk se karámot végigvezetni, se fa lambériát felszögelni. Az érdekelne, hogy csinálhat valamit a fallal? Ha kicsit lespricceli pisivel vagy valami abba nem halunk bele, inkább hogy kaparná-e vagy ami rosszabb elkezdené-e lerágni a falat. Kék színű festék van, alatta még egy réteg festék és az alatt pedig tapéta. Csúnya is lenne, meg neki sem tenne túl jót. Falmatricára gondoltam még, de azt ugyanúgy lerághatja, meg mivel ilyen fűrészporos a tapéta, könnyedén feljönne. Aki esetleg így tartja a nyusziját segítsen nekünk tapasztalatokkal.

2017. nov. 19. 16:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen érdemes a falra tenni valamit. Legegyszerűbb persze, ha a karámot elvezetitek a fal előtt, de ha azt nem, akkor is kell rá valami. OSB lap, lambéria, akármi. Szeretnek falat rágni ezek a kis nyavalyások! :)

Segít még, ha sok olyan dolgot teszel be neki, ami lefoglalja a destruktív perceiben (kartondobos, rágófa, alagút stb), amit nyugodtan szétcincálhat, de még ez sem biztos, hogy beválik. A legbiztosabb, ha minden védve van, amit nem akarsz, hogy kinyírjon :)

2017. nov. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!