Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A malac vizesen maradt,baj?

A malac vizesen maradt,baj?

Figyelt kérdés

A mai nap úgy gondoltam,h megfurdetem a tengerimalacomat,mert már ráfért!

De amikor beraktam a vízbe kis idő elteltével nagyon ki akart jönni,és ahogyan kivettem kiment a kezemből és vissza a ketrecbe,próbáltam kívánni és megtorolni,de nem jött össze tehát most egy kicsit vizes! Ugye nem fog megfázni vagy akár vlmi komoly betegséget elkapni?



febr. 8. 09:26
 1/7 Mekk Elek az Ezermester válasza:
24%
Próbáld hajszárítóval megszárítani! Macskáknál pl. beválik.
febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Macskáknál pl. beválik."


Az enyémnél nem maradna bőr a kezeden. Egyébként malacot régen én is szárítóztam.

febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Tengerimalac mindig tisztálkodik, ezért fürdetni felesleges. Ha ez elmarad, nem gondozza magát amúgy az betegség jele is lehet. A hajszárítót felejtsd el, mivel zsákmányállatról van szó extra érzékeny hallással. Ha nem csurom vizes, nem lesz baja, de bent legyen egy 23-25 fok.

Ha netán legközelebb extrém koszos lenne ami csak csak pancsit kíván, sokkal jobban jársz ha egy nedves ronggyal tisztogatod meg.

febr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos több sebből vérzik a sztori. A tengerimalacot tilos csap alatt, agyonvizezve fürdetni. A bőre borzasztóan irtitált lesz, semmi szüksége ilyesmire.


Másrészt ilyen nincs, hogy nem tudod utána megfogni. Gondolom, nem egy 30 m2-es szobában lakik, tehát bőven be tudsz nyúlni a lakhelyére, hogy kiemeld. Így vizesen ott hagyva szinte biztos, hogy meg fog fázni, abba pedig bele is halhat. Én ilyet eleve nem csinálnék 22-23 fok alatt, mert aggódnék az állat egészsége miatt.


A további probléma, hogy a leírás alapján ő egyedüli malac. A tengerimalac erősen szociális, társas lény. Tilos egyedül tartani. Jobb helyeken ezt büntetik is, ahol az állattartási kultúra magasabb szinteken jár, mint Magyarországon... Szüksége van egy azonos nemű VAGY egy ivartalanított társra. Szívből ajánlom a Magyar Tengerimalac-Védő Közhasznú Egyesület weboldalát. Van mit tanulnod róluk...

febr. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

"A tengerimalacot tilos csap alatt, agyonvizezve fürdetni. "


Ezt régebben nem tudtuk.

Régen mi mosdókagylóban fürdettük, persze nem folyó víz alatt.

Az akkor barátnőmnek volt malaca, rövid időre bele is tette a kédba, hogy megmutassa, hogy tud úszni.


"Másrészt ilyen nincs, hogy nem tudod utána megfogni."


Ó dehogy nincs. Nekem a tetőtéri lakásomban a szoba kb 20 m2 volt, és néha kiugrott, és miután kiismerte a szoba minden zegzugát, képtelenség volt befogni.

A haveronál, akitő kaptam, simán ki-be ugráltak az akváriumba, és ha megijedtek, elbújtak a szekrény mögé.


"Jobb helyeken ezt büntetik is,"

Mese mese mátka. Németeknél élek, itt eleve be sem jöhetnek a házba, hacsak nem gyanusítanak valamivel, akkor mi alapján büntetnének? Max benne van a törvényben (ezt nem tudom), de biztos, hogy nem ellenőrizhető.

febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Tengerimalacot nem szabad fürdeni, kizárólag orvosi utasításra. Ha mégis meg kell fürdetni, legjobb nem összevizezni, így, ahogy írod, hanem letörülgetni. Nagyon könnyen megfáznak. A legfontosabb, ha bármi miatt vizes lesz, akkor jó nedvszívó, puha törülközőbe kell bugyolálni, törülköző el kell szárítani. A szobát pedig felfűteni.
febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
A lepontozóbarmok le tudnák írni, hogy hogy is képzelik a tengerimalactartás ellenőrzését lakáson belül "jobb helyeken"?
febr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!