Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nőstény hörcsögöm miért...

A nőstény hörcsögöm miért ölte meg a saját kölykeit ?

Figyelt kérdés
Vásároltam 2 héttel ezelőtt állatkereskedésből egy nőstény aranyhörcsögöt, az eladó szerint 2-3 hónapos. kb 15-en voltak egy terráriumban a társaival. Apró termetű hörcsögről van szó a vemhességnek abszolút nem volt semmi látható jele! Hajnalban a kezembe vettem és arra lettem figyelmes hogy bújik ki belőle az utódja, nem tudtam egyszerűen mi történik hogy mi ez az egész nagyon megrémültem felfogni se tudtam mi történik éppen, gyorsan vissza tettem a ketrecbe és megellett egy kölyköt, mikor már teljesen ki bújt a hasából akkor tudatosultam benne hogy ő éppen világra hozott egy utódot, megnyalogatta majd mászkált 1 kört a ketrecben és amikor vissza ment a kölyökhöz a kezébe vette és enni kezdte. Én nem láttam még ilyen megnyilvánulást egy állattól, ledöbbentem, próbáltam menteni a kölyköt azzal hogy hesegetem a mama hörcsögöt onnan de addigra késő volt, a fél fejét már megette... Ezt követően 1-2 perc elteltével még 1 kölyköt világra hozott, ugyan ez a történet megismétlődött hogy világra hozta a másodikat is nyalogatta aztán tett 1 kört a ketrecbe és vissza ment a kölyökhöz és azt is megakarta enni, próbáltam elhesegetni hogy hagyja békén de halálos sebet ejtett a második kölyök fején is. Eltelt 10 perc vissza vonult az oduba és ott pedig világra hozott még kb 4-6 kölyköt viszont őket már nem bántsa hanem gondozza. A kérdésem: miért ölte meg és akarta megenni az első 2 kölyköt ? A többi kölyök szerintetek most biztonságba van ? Vagy őket is bántani fogja ?
febr. 11. 22:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt hogy ebben az egészben az volt a letaglózó hogy úgy viselkedett az első 2 kölyökkel mint amikor be dobozok neki 1 kis répa vagy sajt darabot hogy a kezébe veszi és elkezdi enni... Értitek ? A saját kölykét... Van erre megoldás hogy a többi kölyköt ne tekintse majd élelemnek ?
febr. 11. 22:45
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
nem érezte biztonságban magát és a családját. továbbá idegen szag került rájuk, azzal, hogy megfogtad őket. ilyenkor megeszi a kölykeit. nálam is ez volt.
febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
tehát ezt akkor csinálják, ha ugy érzik a környezet nem megfelelő a családhoz
febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ha nagyon úgy érezte volna, hogy nem biztonságos, akkor miért tartotta volna meg a többi 4-6 kölyköt? Én inkább arra tudok gondolni, hogy nem tartotta azt a két kölyköt életképesnek, vagy valami ilyesmi, mert találkoztam már olyannal, hogy egy állat magára hagyta, bántotta egészséges kölykeit, de akkor nem csak 1-2 kölyökkel csinálja, hanem minddel.
febr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez előfordul fogságban tartott hörcsögöknél. Sokszor ha kicsi a helye, és/vagy stresszelt állapotban van, akkor tesz ilyet.
febr. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
A csillagok allasa lehet... egy masik kerdezo anyamacskaja is most olte meg a gyerekeit.
febr. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
A hörcsög.info weboldalon sok hasznos információt megtalálsz a helyes tartásról és táplálásról. Többek között arról is hogy hogyan kell kézzel felnevelni őket ha úgy alakulna. Vedd fel a kapcsolatot a Hörcsögmentéssel. Ők is tudnak majd segíteni. 4 hetes kortól egyesével külön kell venni őket az anyjuktól és egymástól is. A kereskedésbe semmiképp se vidd őket vissza mert az összes nősténynek ugyanez lesz a sorsa hogy (vélhetően a testvéreitől) vemhesek lesznek. A kis kestalkat is beltenyészetre utalhat... Sajnos a magyarországi szíriai aranyhörcsög állomány elég pocsék az eszetlen szaporítás miatt. Ideális esetben ezek az állatok 150-200 grammosak... Egy csomó felnőtt höri pedig megreked 100 gramm alatt... Lépj be a 6.500 fős Hörcsög imádók nevű Facebook csoportba is. Ott is sok segítséget fogsz kapni. És már most kezdj el gazdit keresni nekik. Nem lesz egyszerű. Mindjárt írok még néhány információt.
febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Tartási elvek aranyhörcsög esetében:

- minimum 4.000 cm2 (pl. 100*40, 90*45, 80*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec vagy fából készült lakhely is

- minimum 28 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 30 cm átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Szintén hasznos oldal: glirex webshop

febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Szeretnélek megkérni arra, hogy ha van egy kis időd, végezd el az alábbi 3 lépést. Sajnos a Hörcsögmentés nagyjából heti szinten kap megkereséseket vemhesen vásárolt állatok miatt. Ha minden pórul járt gazdi elvégezné a lentieket, elindulna egyfajta mozgolódás. Így a későbbiekben remélhetőleg jobban szabályozva lenne a kereskedések állattartása, és kisebb eséllyel kapnának a vevők vemhes állatokat. Tudjuk, hogy ez a 3 lépés "macerás", de hálásak lennénk, ha végigmennél rajtuk. Ezzel segítenéd a Hörcsögmentés munkáját, és elejét lehetne venni annak is, hogy a jövőben más vásárlóval ilyen történhessen meg. Így hozzájárulnál egy szebb jövőhöz, mert kevesebb nem várt alom születne, és kevesebb gazdi járna pórul, aki kereskedésbe tér be állatot venni. :)


1. Menj be az üzletbe, ahol a vemhes állatot vetted, és írj a panaszkönyvbe. Ha van rá mód, beszélj a tulajdonossal is, és jelezd neki, hogy ez az állapot se a gazdinak, se az állatnak nem jó, és szuper lenne, ha a jövőben ügyelnének rá, hogy ne vemhesülhessenek náluk az eladásra szánt állatok.


2. Jelezd a problémát a helyi jegyzőnek emailben. Az email tárgyában szerepeljen a panasz szó. Írd meg, mikor és hol történt a vásárlás, milyen fajról van szó, mikor születtek a kicsik. A legjobb, ha csatolsz néhány képet is neki a megszületett állatokról. Arra is térj ki, hogy mi zajlik le most benned. Például hogy csalódott vagy, aggódsz a megvásárolt és a megszületett állatok egészsége miatt, bosszant a jelenlegi helyzet, stb.


3. Küldj emailt az orszagoszoldhatosag@pest.gov.hu címre. Ennek az emailnek a tárgyában is szerepeljen a panasz szó. Az emailben fogalmazd meg ugyanazokat az információkat, amiket a helyi jegyzőnek is írtál, és csatolj képeket is. Erre a címre akkor kell bejelentést tenned, ha egy állatkereskedésben a jogszabályoknak nem megfelelő körülményeket találtál. Ezeket a 13-16. §-ban, illetve 3. számú mellékletben találod:

[link]

Ha a konkrét szabályt nem akarod kikeresni, amire hivatkozni lehetne a te esetedben, akkor elég erre hivatkoznod: 41/2010. (II.26.) korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról

febr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%

Jaj, röhögőgörcsöt kapok, 9-es! 1. Az állatkereskedőt rohadtul nem érdekli a panaszkönyv! Elárulok egy nagy titkot: nem a szocializmusban élünk.

2. A jegyzőt rohadtul nem érdeklik a hörcsögök. Szociális segélyezés, építési engedély, óvodai fertőzés, betöltetlen orvosi állás: na ezek érdeklik. A vemhes hörcsög nem. A levélíró lelki élete - na ez meg már nagyon nem!

3. A zöldhatóságot lehet, hogy elvileg érdekelnie kellene, csakhogy az valójában a kormányhivatal, vagyis maga az állam: az erdőirtotta lombkoronasétányok, az erdő helyetti egyházi sportpályák, az útmenti fák helyetti vasút állama. Vemhes hörcsögök nem fognak senkit felülírni. Viszont a vacsoránál a levelet megkapó jókat fog röhögni a családjának történő mesélés közben.

febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!