Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nőstény hörcsögöm miért...

A nőstény hörcsögöm miért ölte meg a saját kölykeit ?

Figyelt kérdés
Vásároltam 2 héttel ezelőtt állatkereskedésből egy nőstény aranyhörcsögöt, az eladó szerint 2-3 hónapos. kb 15-en voltak egy terráriumban a társaival. Apró termetű hörcsögről van szó a vemhességnek abszolút nem volt semmi látható jele! Hajnalban a kezembe vettem és arra lettem figyelmes hogy bújik ki belőle az utódja, nem tudtam egyszerűen mi történik hogy mi ez az egész nagyon megrémültem felfogni se tudtam mi történik éppen, gyorsan vissza tettem a ketrecbe és megellett egy kölyköt, mikor már teljesen ki bújt a hasából akkor tudatosultam benne hogy ő éppen világra hozott egy utódot, megnyalogatta majd mászkált 1 kört a ketrecben és amikor vissza ment a kölyökhöz a kezébe vette és enni kezdte. Én nem láttam még ilyen megnyilvánulást egy állattól, ledöbbentem, próbáltam menteni a kölyköt azzal hogy hesegetem a mama hörcsögöt onnan de addigra késő volt, a fél fejét már megette... Ezt követően 1-2 perc elteltével még 1 kölyköt világra hozott, ugyan ez a történet megismétlődött hogy világra hozta a másodikat is nyalogatta aztán tett 1 kört a ketrecbe és vissza ment a kölyökhöz és azt is megakarta enni, próbáltam elhesegetni hogy hagyja békén de halálos sebet ejtett a második kölyök fején is. Eltelt 10 perc vissza vonult az oduba és ott pedig világra hozott még kb 4-6 kölyköt viszont őket már nem bántsa hanem gondozza. A kérdésem: miért ölte meg és akarta megenni az első 2 kölyköt ? A többi kölyök szerintetek most biztonságba van ? Vagy őket is bántani fogja ?
febr. 11. 22:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a segítő szándékát. Ismerem a hörcsöginfó oldalt, át lett tanulmányozva a hörcsög vásárlás előtt minden a tartásról, majd azt követően történt a vásárlás. Több mint 100cm-es ketrece van, minden megvan adva neki a körülményektől a táplálékon át minden.


Sajnálom 9-es de a röhögőgörcsön kívül mindenben egyet értek a 10-essel. Teljesen fölösleges dolgokra invitálod a hörcsög gazdikat és ennek a miértjeit kifejtette a 10-es szóval nem ismételgetem el ugyan azokat. Kedves vagy, értékelem a segítő szándékod mind a gazdik mind a kisállatok felé de ne pazarold az idődet, nem lesz változás a magyar kisállatkereskedésekben mert ha azt mondom hogy ez Magyarország azzal mindent elmondtam.

febr. 13. 01:03
 12/13 anonim ***** válasza:
Másik válaszoló vagyok. Ha nem lesz változás az pont azért nem lesz mert ezek az információk nem jutnak el az illetékes szervek felé (mert nem jelentik az illetékes emberek - ahogy a kérdező sem)... Ha minden ilyen eset jelentve lenne akkor változna szépen az évek során. Érdemes követni a Bojtár facebook oldalát. Hála az égnek egyre több ügyvéd áll ki az állatvédelem mellett. A változás rajtunk múlik. 😊 A Hörcsögmentéshez is sokkal kevesebb megunt és kidobott állat kerül. Amikor több éve elkezdtek működni akkor brutális volt a helyzet. Több év kemény edukáció és befektetett idő meghozta a gyümölcsét. Most épp csak 5 gazdikereső állatuk van. Pedig régen ez a szám egyszerre 40-50 is volt... Ez is mind azért van mert egyre többen bejelentést tesznek és egyre többen terjesztik a felelős állattartást és a helyes hörcsögtartást. 🤗 Egyébként ha olvastad az oldalt akkor nem értem hogy miért kereskedésből vettél végül állatot. Annyi pontban taglalja hogy az miért rossz ötlet... 🥺 Kicsit elkanyarodtunk a témától. Én szívesen bejelentem helyetted a problémát az illetékes szerveknek kedves kérdező. Csak írd meg privátban hogy melyik varázslatos üzletben passzoltak át neked vemhes állatot...
febr. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondol az ember a változások sosem azonnaliak, mindenhez évek, évtizedek kellenek. Ahogy régebben a kutyát láncon tartották, a nem kívánt szaporulatot zsákba kötve agyonverték, most ezeknek a dolgoknak már van következménye. Nem minden esetben, de legalább látszik, hogy haladunk valamerre. Pont ez vonatkozik a kisállatok tartására és árulására is. Ha kellően sok visszhangja lesz annak, hogy attól, hogy egy hörcsög vagy egy papagáj nem csóválja a farkát vacsoránál, még ugyanúgy érző, szenvedni képes élőlények, akiknek kijár a tisztelet, és ha már társállatként akarjuk őket tartani, becsüljük meg őket és tartsuk őket megfelelően.


Kérdező, ha a hörcsög kereskedésből származik, biztos, hogy nem megfelelően volt táplálva, így tápanyaghiányos a szervezete. Ha nincs elég fehérje, visszapótolja onnan, ahonnan tudja, esetedben a kölykeiből. Ráadásul az ilyen helyeken igen nagy a beltenyészet is. Mivel minden hörcsög együtt van tartva, összevissza szaporodnak, anyák, apák, kölykök egymás között. A természetben bármelyik állat megöli a kicsinyét, ha úgy érzi, hogy az nem életképes. Ez számunka talán kegyetlen, de ők így élik túl a természetben, így van esélye a többi kicsinek és anyának életben maradni.

Adj minél több fehérjedús (élő lisztkukac, sajt, tejföl, natúr joghurt, főtt tojás fehérjéje) táplálékot neki a megfelelő magkeverék mellett. :)

febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!