Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van bármi esély, hogy össze...

Van bármi esély, hogy össze szokjanak?

Figyelt kérdés
Van egy kilenc éves törpe nyuszi, akinek új gazdira lenne szüksége. Nekem viszont van egy, egy éves ivartalanított házi nyuszim. Szeretném ha az utolsó éveit jó környezetben tölthetné és tudom hogy a kora miatt alapból rossz esélyekkel indul. De nem vagyok benne biztos, hogy a sajátommal össze tudnának e szokni. (Külön helyiségben sajnos nem tudnám őket tartani a hely miatt)

febr. 12. 15:08
 1/2 anonim válasza:
100%
Van
febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha az összeszoktatás szabályait betartod, akkor esélyesen összeszokhatnak. Vagyis nem azonnal összezárod a két nyulat, "legyetek barátok" alapon. Először is szerintem legalább 2 hétig egyedül kellene lennie, ezalatt egyrészt megszokja az új helyét, másrészt új állatot egyébként is karanténozni szokás (bár ismert előéletű állatnál a karantén hiánya sem szokott problémát okozni). Aztán semleges helyen találkozzanak, lehetőleg olyan helyen ahol egyik sem járt, de legalább nem érzik a saját szagukat és ha ott kijönnek, lejátszották a dominanciát, akkor mehetnek egy jól szagtalanított közös helyre.

Ezt úgy szoktam magyarázni, hogy ha odaállítana hozzád egy vadidegen, hogy mostantól ő ott lakik, akkor elküldenéd melegebb éghajlatra, hiszen a saját házadba nem szívesen engedsz be vadidegeneket lakni. Ellenben ha már egy előzetesen ismert ember, egy ismerősöd, barátod állít oda, hogy ő nálad fog lakni, sokkal hamarabb beengeded, kisebb az esélye, hogy azonnal elzavarod. Aztán amikor a 2 hét helyett már 2 éve alszik a kanapén már természetes hogy ott van.

febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!