Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lassan fél eve van nálam a...

Lassan fél eve van nálam a nyuszim, de még mindig nem szoba tiszta mit csinalok rosszul? Reménytelen?

Figyelt kérdés
Benti nyulam van a szobamba. Így nekem elvárt lenne hogy a helyére piszkoljon. Van sarok wc je , bele szokott menni de attól még megy össze vissza is a ketrecen belül. Csak a wc ben van faforgacs. Mindig össze szedtem a bogyokat es bele tettem a wc he illetve ha mashova pisil azt szagtalanitva fertötlenitve feltöröltem. De barmennyire is igyekszem meg mindig sok a baleset. Illetve a wc ben mivel 3 szög alaku sarok wc így amikor kiugrik onan mindenhova megy a ketrecebe.

febr. 16. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező - nézd meg, hogy a valóságban mekkora szaróhelye van egy vadon élő nyúlnak!


A nyúl ösztönei arra vannak beállva, tehát egyéb lehetőség hiányában az egész ketrece egy aknalerakó telep lehet. A nyúl érti, hogy bárhova lehet kényelmesen piszkítani, hisz úgyis gyorsan megtisztítja a környezetet a mindenséget uraló Isten.

febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nyulat sajnos nem lehet szobatisztaságra szoktatni.
febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

"illetve ha mashova pisil azt szagtalanitva fertötlenitve feltöröltem"

Ezért.

Mindig szagolgat, ha pisilnie kell, keresi a helyet, ahova régebben pisilt.

febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

2:

A 3. vagyok. Egy 2 hetes húsvéti nyuszim volt, az első naptól fogva szobatiszta volt.

febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Miért válaszol olyan, aki nem ismeri a nyulakat? A nyulat igenis szobatisztaságra lehet szoktatni. A kérdező nem is csinálja rosszul, mert ugye az lenne a cél, hogy csak a vécében érezze a szagát, hiszen ahogy előttem mondták a nyúl keresi a helyet, ahova előzőleg ürített.

Én azt tudom mondani, hogy egyrészt ne forgácsot használj, hanem fapelletet, előnye, hogy szagmegkötő és nehezebben rúgja ki a nyuszi. Másrészt ha pisil azt ne csak feltakarítsd, hanem itasd fel és a wc-be rakd az alom alá (hogy ne rágja meg). Akkor ott fogja érezni a pisi, kaki szagot és oda fog menni.

A baleset egyébként pontosan mit jelent? Potyog belőle a bogyó útközben, a wc mellé pisil, esetleg random helyeken megáll pisilni? Mert az elképzelhető, hogy néhány bogyó mindig kifog jönni útközben, ez az emésztőrendszerük működéséből adódik.

febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahova pisil wc be azt nem szoktam szagtalanítani csak sok a baleset nagyon
febr. 16. 18:52
 7/9 A kérdező kommentje:
A baleset az=azzal hogy amikor kiengedem , mindenhova pisil ahova kedve van es a ketrecben is sokszor a wc melle vagy a talja melle stb
febr. 16. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem "baleset" - hanem teljesen logikus viselkedés, hogy a nyúl amikor csak lehet, minél messzebb ürít a ketrecétől, mert nem érti a kijelölt WC intézményét a fekhelye közelében!
febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Ugye itt most olyanok is válaszolnak, akiknek van is tapasztalatuk a szobatisztaságra neveléssel, vagy ez a "láttam nyulat, így már szakértő vagyok" szint? Ma már egy szobanyúlnál szinte alapvető dolog, hogy szobatiszta, vagyis attól, hogy hatból hárman nem hiszik el, még több ezer szobatiszta nyúl van, csak ebben az országban.


Kérdező! Fokozatosan szoktattad, vagy mindig szabadon volt? Mert ezt úgy szokás, hogy először a ketrecen belül legyen szobatiszta, addig nem is próbálkozunk máshol. Ugye, pisi feltöröl, a papírt bele a vécébe (lehetőleg az alom alá), a bogyót összeszed, beleszórni a vécébe. Amikor a ketrecen belül megy, akkor növeljük a területet, lekerítünk egy részt, csinálunk egy kifutót és ott is szobatisztaságra neveljük az előbbi módszerrel. Ha ott is megy, akkor megint nagyobb teret adunk, szerintem itt már akár megpróbálkozhatunk a szobával, majd a többi helyiségbe is kiengedhetjük, vagyis a fokozatosság elvét használva egyre nagyobb területen szoktatjuk szobatisztaságra. Nekem a nyulam annyira szobatiszta volt, hogy még az udvari kifutóba is ha kivittem neki a vécét minden alkalommal oda ment pisilni, a szobában visszament a ketrecbe. Több nyulas csoportban benne vagyok, ott valahogy ez természetes, hogy a nyúl akár a ház másik feléből is visszatalál a vécéhez. Azért a nyúlnak is jelentősen több esze van, mint egy dísznövénynek, hiába gondolnak sokan mást.

febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!