Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire hülyeség egy egykori...

Mennyire hülyeség egy egykori tengerimalac ketrecet hörcsöglakhellyé alakítani?

Figyelt kérdés

Van egy 120cm*60cm-as ketrecem, amiben egykor tengerimalacokat tartottam, de már hosszú évek óta nincs használatban. Szeretnék egy hörcsögöt és arra gondoltam, hogy nem veszek neki új lakhelyet, hanem az egykori tengerimalacketrecet átalakítom.

Az elképzelésem az, hogy az alomtálcát használom, amihez egy plexi keretet építek, hasonlóan a rácshoz, csak épp nem zárom le a tetejét, majd azt teszem az alomtálcára és rögzítem a rács helyére. Viszont aggódom a megfelelő szellőzés miatt, mert így oldalról teljesen zárt lenne a lakhely, csak felülről szellőzne.

Szerintetek jó ötlet megvalósítani, vagy ilyen formában nem tud megfelelően szellőzni?


febr. 27. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Jó ötlet, jó hely lehet. Szerintem egyszerűbb amúgy a racsra plexit erősíteni vagy ponthegesztett raccsal bevonni.
febr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem vegyél neki való ketrecet. Ne legyen minden oldala zárt, elég a rács, nem kell plexi. Felül meg pont zártnak kéne. Vagy ott is rács lenne? A teljesen nyitott nem jó. Ha lesz benne valami 'bútor', búvóhely, kerék, akkor arra felmászva kimászik.
febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én az ikeás dobozokat vettem az ötlet alapjául, amit a hörcsögmentés is ajánl, csak nagyobban, egyedileg összerakva. Arra gondoltam, hogy a tömör plexin nem tud felkapaszkodni, a bútor ami elég magas, hogy kiugorjon, az meg legfeljebb a mókuskerék, de olyan helyre raknám, ahol szabadon foroghat, azon pedig nem tud felmászni (vagyis nem az alomba, hanem valami emeletre).

Ez volt az ötletem alapja:

[link]


Az a baj, hogy ilyen méretben neki való ketrec nem létezik. Ha beírom, hogy hörcsögketrec, akkor a kb. A4-es alapterületű ketrecek bőven vetekednek egy használt nyúlketrec árával, egyes helyeken még az újéval is és irreálisan kicsik.

febr. 27. 12:12
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

Vannak normális ketrecek, házzal, mindenféle játékkal, emeletekkel, és rendes fedéllel. Igaz nem olcsó.

Ha ezekbe a dobozokba úgy teszel be mindent, hogy a széle közelébe se legyen, akkor szinte semmit se tudsz beletenni, max. egy dolgot. Így hiába nagyobb picit az alapterület, de nem lesz benne semmi, amit használni tud. Ha nincs tető, akkor pedig kijön, ha valamiről ki tud ugrani. Én már túl vagyok ezen :D Ébredtem már arra éjjel, hogy valami mosztoszkál az ágyban :D

febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De most nem a dobozról van szó, az csak az alapötletet adta. A kérdés arról szól, hogy egy 120-as tengerimalac ketrecet szeretnék átalakítani, úgy hogy a rács helyére plexifalat építek négy oldalra, a teteje pedig nyitott. Szóval én nem tárolódobozt akarok használni, félreértés ne essék.

Ha nagyon kell tudok használni ponthegesztett hálót, de azért nem arra gondoltam elsőnek, mert amilyen ponthegesztett ráccsal körülvett ketreceket láttam, azok mind szúrtak az illesztéseknél. Nem is feltétlen a ketrecen belül, hanem kívül a sarkokon és az ajtóknál, lehet hogy én vagyok ügyetlen, de az ilyen ketrecek mindig megszurkálják a kezemet.

febr. 27. 12:36
 6/15 A kérdező kommentje:
Én őszintén próbáltam illusztrálni az elképzelést, de olyan bénán rajzolok, hogy még én sem ismertem fel. Azért próbálkozom, hátha sikerül egy illusztrációval jobban elmagyarázni.
febr. 27. 12:37
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

1. A hörcsögketrecnek árult sz*rok nem alkalmasak hörcsögtartásra. Akármennyibe kerülnek is.

2. Nyugodtan alakítsd át! Én meghagynám oldalt rácsosnak, de nem az eredeti ráccsal, mert az nyilván túl hézagos, hanem max. 1 cm-es rácstávolságú rácsos oldalt és tetőt barkácsolnék az alsó részhez. A plexi sem rossz megoldás, ekkora alapterületnél nem baj, ha oldalt is zárt, de rácsos tetőt akkor is barkácsolnék hozzá.

febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Azok a ketrecek, amik méretileg alkalmasak hörcsögtartásra(minimum 50x60, ha törpe, illetve 70x80, ha arany) azok többnyire a tengerimalac ketrecként árult ketrecek. Csak ugye ott az a rácstávolság a gond. Szóval járható út az átalakítás. Én a plexi rögzítését javaslom inkább, az egyszerűbb, ha tudod belülre tenni, az megjobb, legalább nincs rácsrágás, rácson mászás.

Az nem gond, ha minden oldalról zárt, csak felülről szellőzik. Egyrészt, így tudsz magasra almozni, másrészt ha mondjuk szellőztetnél, akkor védve van a huzattól a falak álfal.

febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én azért gondoltam, hogy nem tud kijönni, mert gyerekkoromban sajnos tájékozatlanság miatt a kereskedő tanácsára tartottunk akváriumban hörcsögöt (természetesen száraz volt) és abból is csak akkor tudtak kijönni, ha megakadt a kerék a forgácsban és fel tudtak rá kapaszkodni.

Azért gondoltam arra, hogy egy 15-25 centi magas plexifal + az alomtálca fala önmagában 15 cm magas. Rakok be egy 10-15 cm magas emeletet, hogy arra rakjam a kaját, valamilyen módon az itatót, mókuskereket, hogy ne akadjon fel az alomban, esetleg nem is kereket, hanem futókorongot rakok, akkor még kevésbé tud olyan magasra felkapaszkodni. Pl. A tengerimalacmentésnél lehet kapni támogatói termékként ~17 cm magas emeletet, ahhoz rögzítenék valamilyen feljárót, pl.: vannak ilyen flexibilis hidak: [link]

Nekem nem a kiszökéssel kapcsolatban vannak a legnagyobb aggályaim, hanem a szellőzéssel, hogy tömör lenne a fala, hasonóan az ikeás dobozokhoz.


Találtam képet, talán ez illusztrálja a legjobban az elképzelést:

[link]

Annyi, hogy ugye az alján nem plexi lenne, hanem a rács helyére raknám, az alomtálca tetejére a falat, meg akkor a plexilap nem illesztőkkel lenne toldva, hanem egyből méretre szabnám a tálca méreteihez.

febr. 27. 13:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

107*37 - 50ezer

[link]

febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!