Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire veszélyesek a PET...

Mennyire veszélyesek a PET palackból készült felszerelések?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy újra lehetne hasznosítani a PET palackokat, mégpedig úgy, hogy megolvasztva formába öntjük és például tálakat, házikókat, stb.-t készítünk belőle. Tudom, hogy kémiailag nem ugyanabból a műanyagból készülnek az állatfelszerelések, de az etetők, itatók, mókuskerekek, még a ketrectálcák is műanyagból vannak. A PET palackot az ember üdítők, italok tárolására használja, ebből arra következtetek, hogy állat esetén is lehetne benne kaját, esetleg vizet tárolni, de nem tudom hogy amennyiben megrágják veszélyesebb-e, mint azok a műanyagok, amikből az állatfelszerelések készülnek.
márc. 5. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Próbáltál már PET-palackot megolvasztani? Gondolom nem. Ne is gondolkodj ezen, úgyse sikerül.
márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem folyékonyra gondoltam, tudom, hogy amorf a szerkezete... Lágyítás után formába préseléssel gondoltam megoldani. De nem ez volt a kérdés, ha megpróbálom és nem sikerül az az én bajom, nem?
márc. 5. 14:51
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha mindenképp PET-palackkal akarsz játszani, akkor inkább készíts műalkotásokat vele.


Házikó talán még oké, de tálként, játékként nem használnám. Példéul ha elrágja, akkor felsértheti a száját.

márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De mi van a műanyag felszereléssel? Mármint a rágcsálóknak szánt tányérok, meg házak is élesen törnek.

Mostmár arra vagyok kíváncsi, hogy élettanilag milyen hatással van az esetlegesen szervezetbe kerülő Polietilén-tereftalát (PET) az állatok számára?

Oké, felfogtam, törik, vág, meg minden miatt veszélyes, nehogy be merjek rakni formába préselt PET-et, mert az állat életét kockáztatom az esetleges életveszélyes sérülések miatt.

márc. 5. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

"Tudom, hogy kémiailag nem ugyanabból a műanyagból készülnek az állatfelszerelések, de az etetők, itatók, mókuskerekek, még a ketrectálcák is műanyagból vannak."


Kemény műanyagból! Az biztonságosabb több szempontból is. Viszont a PET palack lágy műanyag, amit az állatok lazán megesznek, nem tudják megemészteni, elzárja a belet, sérülés-és balesetveszélyes, illetve káros.

márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kemény műanyagok, amiket ilyen célra használnak kémiailag micsodák? Mármint a PET az Polietilén-tereftalát, a PVC az polivinil-klorid, de amiből mondjuk a rágcsálófelszerelést csinálják az milyen műanyag? Mert azt meg is rágja, vagyis attól nem lehet baja. Jut eszembe, ezek a műanyagok oldódnak, emészthetőek, vagy a megrágott felszerelés miért nem okoz elzáródást vagy hasonló jellegű problémákat?
márc. 5. 16:02
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha nem rágcsálóknak, hanem mondjuk kutyáknak készülne belőle felszerelés? Nekik vastagabbak a beleik átmérői és normál esetben kevésbé rágják mint a rágcsálók.
márc. 5. 16:49
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Rágcsálókat tartok évek óta. Semmi műanyag felszerelése nincs egyiknek sem. A fa sokkal természetesebb és ingergazdagabb számukra. Az ivóvizük kerámia tálban van. Az eledelt pedig az alomra szórva kapják.
márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!