Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek van hörcsöge vagy...

Akinek van hörcsöge vagy tengerimalaca vagy csincsillája, vagy többféle ezek közül, írna róla, hogy mivel jár ilyen állatot tartani?

Figyelt kérdés
Milyen teendők vannak vele? Miket esznek, honnan szerzitek be? Mennyire gyakran betegek? Mire tanácsos figyelni? Egyelőre tájékozódni szeretnék. Konkrét saját tapasztalataitokat megköszönném.

márc. 25. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Hörcsögről tudok nyilatkozni. A hörcsög.info weboldalon minden fent van. Az nagyjából az egyetlen hiteles magyar nyelvű forrás. Csincsillát az Együtt a Kisállatokért Alapítvány ment. A Facebook oldalukon van egy album azzal a címmel hogy A kisállatok boldogságának 10 titka. Ott van szóróanyag az összes kisemlős faj helyes tartásáról és táplálásáról. Tengerimalacról is. Bár ez ügyben a Magyar Tengerimalac-Védő Közhasznú Egyesület weboldalát is érdemes alaposan átnyálazni. 🤗
márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Neked hörid van? Jól megvagytok egymással? Mennyi törődést igényel?

Milyen gyakran kell a helyét kitakarítani, és milyen gyakran veszed ki?

márc. 25. 21:37
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért pontoztak le, és felpontoztalak.
márc. 25. 21:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Hibrid dzsungáriai törpehörcsögöm van. Nagyon cuki. Imádom. Nagyon kézszelíd. Bár ez elég ritka. Ő egy ritka kivétel aki nem fél és megmarad kézben. Változó hogy mennyiszer veszem ki. Általában este 10 körül kel és reggel fél 7 körül megy aludni. Szóval van amikor csak pár percre veszem ki szeretgetni és nasiztatni mert már megyek aludni. Takarítani a pisis részt pár naponta szoktam. A többi alomnak csak a felét szoktam kivenni kb 3-4 havonta és oda teszek újat majd összekeverem. Így megmaradnak a szagnyomai és kevésbé lesz stresszes. De az előző válaszomban lévő weboldalon van erről is részletes leírás az egészség menüponton belül a takarítás almenüpontban. Egyébként a Hörcsögmentés egyik idigazdija vagyok szóval többször jön hozzám megunt vagy kidobott höri is. Nagyon ajánlom a tőlük történő örökbe fogadást. 🤗
márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!