Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap lefialt a nyuszim és 5...

Tegnap lefialt a nyuszim és 5 fióka lett, másnap viszont csak 3 nyuszi volt a fészekben.. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
átnéztem már az egész fészket, ketrecet. Konkrétan eltűnt az a két kisnyuszi. Megette volna? A tobbiek rendben vannak.
ápr. 1. 12:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
Megette.
ápr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
32%
Húsvét van, a nyulak ilyenkor elég kiszámíthatatlanok...
ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez van akkor, ha nulla hozzáértéssel állatod van... szerencsétlen allatok...
ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
39%
"fióka" :)
ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%
4. Azt nem kell idézőjelbe rakni, mert hivatalosan ez a megnevezése!
ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
46%
Miután lefial a nyúl, ég a gyomra. Ezért ösztönösen megeszi a kisnyuszit.. legalábbis mikor kisebb voltam nekem így mondták. Ez olyasmi mint fialás előtt hogy tépi magáról a szőrt, hogy fészket rakjon.
ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
86%

A nyulak ilyen szociapaták.


Rossz kedve van, keleti szél fúj, harangoznak, vagy fura szagot érez, valami bekattan és nyuszimama pillanat alatt áttolja a családi idillt egy ilyen 18 plusszos vérengzésbe.



Szerencséd van, hogy megette őket. A horror filmbe illő mészárlás is benne van a pakliban.

ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
6%

Ha ösztönösen megenné a kölykeit, akkor kihaltak volna a nyulak... A méhlepényt eszi meg, de tudtommal azt sem azért mert a gyomra égne.

Most az a bajom azzal, hogy megeszi a kölykeit, hogy 2 akkor is ott maradt. Igen előfordul, de egyrészt nem nyom nélkül tűnnek el, másrészt jellemzően akkor az egész almot bántja. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy gyengének tartotta azt a három kölyköt és nem akart rájuk energiát pazarolni, de akkor is inkább kirakják őket a fészekből.

Esetleg hol van a ketrec és milyen a rácstávolság? Mert én láttam olyat, hogy kisebb ragadozók, rágcsálók dróthálón átpréselik magukat, esetleg valahol nagyobb lyuk van a ketrecen, nem lehet hogy azért tűntek el nyom nélkül, mert valami elvitte őket?

ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
20%
Fióka? Max egy madárnak vannak fiókái.😂 Nyúlnak max kicsinyei lehetnek.
ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
74%
A nyúl fészket épít, amiben nyúlfiókák vannak. Igen, akkor is ez a hivatalos megnevezés.
ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!