Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Allergiás a hörcsögöm a pamacsra?

Booklineka kérdése:

Allergiás a hörcsögöm a pamacsra?

Figyelt kérdés

Szijasztok!

Számomra nagyon fontos kérdésre keresem a választ, amit ma hörcsögömön észleltem.

Tudjátok, van ilyen fészekrakós-hörcsögpamacs,amiben imádnak aludni ezek a jószágok. 1 hete szunyókál benne, és feltűnően keveset jött elő (előtte sima sminkes vattapamacsot adtam neki alvóhelyül egyébként.). Szóval ma este vettem észre az állkapcsa alatt, a szájánál egy duzzanatot/daganatszerűséget. Egyből az jutott eszembe, hogy daganat, ami ugyebár nem gyógyítható- nagyon megijedtem, kérlek, segítsetek, szerintetek mi lehet ez!? Akár allergiás is lehet az új pamacsra?

Köszi a válaszokat előre is!


2010. okt. 28. 00:12
 1/9 A kérdező kommentje:
(Hörim dzsungáriai törpehörcsög, ha ez is számít)
2010. okt. 28. 00:14
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a hörcsögöd pamacs-túladagolásban szenved... mindenesetre vedd el tőle, aztán majd meglátod hogy javul-e.
2010. okt. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Remélem csak megrágta és beletapadt a szájába,ez is veszélyes lehet, de talán kijön magától.Én nem tanácsolnám senkinek, hogy vattát, papír zsebkendőt,szalvétát és hasonló anyagokat tegyen a hörikhez.Ezek az anyagok ugyanis beletapadhatnak a pofazacskójukba és gyulladást okozhatnak.Tud ő magának fészket építeni, természetes alapanyagokból is.Használj, finom, pormentes forgácsot, kukoricacsutkát és csuhét, e célra gyártott tőzeget,fakérget,kamillát,kókuszrostot stb.Ezekből pompás vackot tud építeni.A porzós anyagok sem jók pl szárított kerti fű, ezek allergiát okozhatnak.Én a forgácsot is átrostálom, ha nem kapok jó minőségűt.
2010. okt. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A hörcsögök 80 %-a, ha nem több szenved vmilyen daganattól élete során, mert rájuk erősebben hatnak a méretük miatt a környezeti sugárzások8elektroszmog, rádió, mobiltelefon, tv, wifi és még sorolhatnám).

A daganat vszeg független a pamacstól, de az biztos, hogy ez a vattavacak nem jó nekik, beleragadhat a pofazacskójába, a szájába, a nyelvére stb. a sok szál. Ez daganatot nem okoz. Duzzanatot okozhat ha szálka ment a szájába, ha van fa ami szálkás és rágja pl.

Alomnak jobb szénát használni, amit majd felaprít magának aprókra, vagy illatmentes, sima fehér pzs-t, kis darabkákra vágva, én éveken át azt használtam és nem volt tőle soha baj.

2010. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. okt. 28. 11:40
 6/9 A kérdező kommentje:

Talán még egy pici kérdés...:

Ha daganata van, akkor lenne olyan életvidám és erős, mint mindig, ahogy most is az, pedig 'dudoros'?:S

2010. okt. 28. 13:01
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Amíg nem okoz fájdalmat neki, addig persze.Vidd el dokihoz, hátha gyógyszerrel is kezelhető, vagy legalábbis megmondja, hogy mire számíts.Talán egy vizsgálatért nem kérnek sokat.
2010. okt. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én kaptam krémet az állatorvostól, és mindennap azzal kellett kennem a dudort. Azt mondta, ha nem apad le neki, akkor meg kell műteni. De hála, leapadt a kenőcstől! Mondjuk az én esetemben nem hörcsögről, hanem patkányról van szó.

Szerintem hörcsögöt azt nem műtenének, viszont krémet biztos, hogy te is kapsz.

2010. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szijasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azóta újabb fejlemények (a napokban még nem tudtam orvoshoz vinni) :

a duzzadás nagyobb lett, a bal pofizacsija felé dagadt meg jobban.

Ez mit jelenthet? Tudjátok esetleg?

Holnap biztos viszem orvoshoz, de addig is nyugtasson meg valaki légyszi valamilyen információval!:( Köszönöm szépen!

2010. nov. 1. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!