Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatorvos szerint allergiá...

Az állatorvos szerint allergiás a hörcsögöm. Hogyan kezelhető? Belepusztulhat?

Figyelt kérdés
Nem kap levegőt, csak szájon át. Mintha haldokolna... Illatosított forgács volt alatta 1 hétig. A doki szerint az váltotta ki. Most sima forgácsot tettem alá. Tüsszög, csipog, vakarja a pofiját... Mit tegyek, hogy megmaradjon?
2011. jan. 8. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Az allergént kell eltávolítani a közeléből. Ha még mindíg mutatja a tüneteket, akkor nem az illetos forgács volt az, vagy nem csak az. távolíts el minden a ketrecből, és egyenként nézd meg mi váltja ki a tüneteket.
2011. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az állatorvos azt megmondta, hogy allergiás, de azt nem hogy mit csinálj és hogy megmarad-e? Ez érdekes.
2011. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:

Használj csutkaalmot. Ha allergiás, akkor a tüneteknek hamar el kell múlniuk, ha az allergént eltünteted. A rágcsálók azonban nagyon ritkán allergiásak, az ilyen tüneteket nem autoimmun reakció szokta kiváltani, de igaz hogy a rossz alom okozza.

Az illatos vagy a sima fenyőforgács olyan illóolajokat tartalmaznak, amik nagyon leterhelik a kisállatok tüdejét. Ezért a tüdőben élő, alapvetően ártalmatlan baktériumok elkezdenek szaporodni és légzési nehézségeket, vizesedést okoznak.

2011. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen sok állat allergiás a forgácsra (én is az vagyok), így nekünk is már az elején mást kellett találnunk a nyuszi alá: használtunk macskaalmot, de nagyon poros volt, akárhányszor szitáltam át, aztán csutkaalmot, de az meg nem tartotta bent a szagokat, végül a fapelletet próbáltuk ki és az teljesen bevált, és egyáltalán nem fulladok tőle.
2011. jan. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kevesebb forgács, több szalma. Ha teszel bele szénát is, akkor az maga lesz a tökély neki, elbíbeli, míg fészeket épít és por is jóval kevesebb.
2011. jan. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!