Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ivartalanították már a malacot...

Ivartalanították már a malacotokat?

Figyelt kérdés

akinek igen,légyszi mondja el milyen volt,hogy viselte,és mennyi idő volt mig teljesen jól lett,meg ami eszetekbe jut

köszi


2010. okt. 28. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tengerimalacról van szó, akkor én érintett vagyok a témában. Mi ivartalaníttattuk a hím malackánkat, mivel a boltban sajnos nem azonos neműeket adtak, és ez tűnt ésszerű megoldásnak.

Mindenképp hozzáértő orvost válassz (nem tudom, hová valósi vagy), a műtét nálunk kb. 20-30 percig tartott, ketaminnal altatták, és kapott egy csini műanyag gallért.

A műtét helye le van borotválva és ezüst színű fertőtlenítő anyaggal átkenve. A lábadozás nálunk 10 napig tartott (varratszedés a 10. napon). Külön ketrecbe kell tenni, amiben nem forgács van, hanem törülköző, és rajta szétterítve egy kutyapelus (lehet kapni állatos boltokban). Itató, széna természetesen volt ugyanúgy, enni is ugyanúgy kapott. Kicsit duzzogósak ilyenkor, és az altatás miatt figyelni kell, hogy kaki, pisi van-e rendesen. Naponta 1-2x meg kellett mosdatni, amit gyűlölt, a de a gallértól magának nem tudta megoldani. A 3-4. napon elkezdett viszketni a műtét helye a malackának, ekkor kritikus fontosságú, hogy legyen rajta gallér. Enyhítésképpen napi 2x kentem a popóját körömvirágkrémmel.

Kb. az 5. napon kitettem egy kicsit mászkálni a lánymalaccal egy 20 percre. Nálunk a 10 nap alatt elfogyott azt hiszem egy csomag, azaz 18 darab kutyapelus. Ja! Házikóba a gallér miatt nem tud bemenni, de búvóhelyre szüksége van. Én a ketrec rácsaira csipeszeltem fel egy kifeszített törülközőt, ami alá el tudott vonulni.


Ha még kérdésed van, írj bátran, ha a "malac" nem tengerimalacot jelölt, akkor tárgytalan a kis eszmefuttatásom. :)

2010. nov. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen,tengerimalacka


holnap reggel megyünk az orvoshoz,hogy megcsinálja


remélem nem lesz baja

2010. nov. 2. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Remélem, sikerült a műtét!

Mindenképp tartsátok be a szabályokat, és ne dőlj be annak, h az első pár napban nem vakarózik, kell a gallér, különben seperc alatt szétkapja a sebét... :(

2010. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

tegnap megvolt a műtét,jól viselte


most külön van,eszik,iszik rendesen,kicsit csendesebb csak,de máskor is az,ha különteszem


gallért viszont nem raktak neki,és azt mondta,felesleges nekem is raknom,naponta mossam le kamillával,meg pár napig ne forgácsba legyen,és kész,majd 2 hét múlva varratszedés


maga a műtét 20 perc volt,de semmi ezüstszinűt nem láttam rajta,csak vmi fehér krémet kent rá,még amikor a kezemben elaltatta


a lánymalaccal már tegnap is összeraktam,mert a lány nem evett egyedül...együtt meg felfaltak annyit mint máskor 2 nap alatt:D

2010. nov. 4. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!