Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány napos korukba lehet...

Hány napos korukba lehet megfogni a degukat?

Figyelt kérdés

Előző hét kedden születtek, megfoghatom már őket? Járkálnak meg már néha próbálnak elrágni magokat !

Ja és ha akarjátok képeket is tudok csinálni, csak föl kéne kelniük xD


2010. okt. 29. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire vagy rutinos állattartó. Én több mint 10 éve tartok egereket, és ezért tudom, mikor, hogyan fogjam meg a kicsiket, akár a naposakat is. Tudom, hogy az anya mennyire ismer, mennyit engedhetek meg magamnak.

Ez nem dicsekvés akart lenni, csak azt szeretném mondani ezzel, hogy az állattartói rutinodat te ismered, a degudat te ismered. Neked kell megítélned, hogy hozzányúlhatsz-e a kicsikhez. Te tudod, mennyire vad, mennyire félti a kicsiket és milyen erős az anyai ösztöne.

Általában kezdő állattartóknak azt tanácsolják, hogy szőrösödésig, szem nyílásáig ne nagyon fogdossák a kicsiket, vagy ha nagyon muszáj, akkor is csak forgáccsal alányúlva.

Mellesleg a rágcsálóknak (szerintem a degura is igaz ez) a lábujjaik közt vannak az illatmirigyek, az anyjuk az itt termelt szag alapján ismeri fel a piciket. Tehát ha azt nem piszkálod, az anya visszafogadja őket, még ha meg is simized némelyik kisdegut. :)

2010. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A degukkal az van, hogy ez az első almuk, és az anya kurrrrrva vad lett de ha nincs a ketrecben lehet smogatni ! Ja és a deguk már 2-3 naposan niytott szemmel szőrösen rohangásztak...most megfogatm azt amelyik belemászik a tenyerembe :D Leteszem a kezem és beemászik. Ha nem tud akkor csipog megfordítom és belemászik. Annira édes
2010. okt. 29. 19:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, a vadulást én is tapasztaltam patinál. Egereknél azonban nem. Érdekes. :/

De ha maguktól másznak a kezedbe, akkor nincs probléma. :D

2010. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!