Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ketrec vagy terrárium ?

Ketrec vagy terrárium ?

Figyelt kérdés
Sokan a ketrecre esküsznek sokan a terrariumra . Arany Hörcsögnek melyik jobb? Igaz hogy a terráriumba megfullad ( nyilván víz nélkül) melyik a jobb??
jún. 11. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, ami neked szimpatikusabb. Én a terráriumot szeretem jobban, mert szabadabban lehet berendezni és több forgács fér el benne ami fontos. Nem fog benne megfulladni, de nyáron èrdemes odafigyelni a hűtésre (bár ez ketrecre ugyanúgy igaz)


Itt van egy összehasonlítás.

[link]

jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Terrárium. Könnyebben lehet benne magasan almozni Az aranyhörcsögnek asszem MINIMUM 20 cm vastag almozás kell. Erre a legtöbb ketrec alkalmatlan.

Nem fullad meg a terráriumban. Olyan tető kell, ami szellőzik. Plusz a terrárium azért is jó, mert valamennyira védi az állatot tattól, ha huzat lenne. Plusz a ketrecnél fennál a rácsrágás és rácson mászás esélye, ami árt a fogaknak, ha leesik meg megsérülhet a hörcsög.

jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sünim volt, neki ketrecet ajánlottak, de mászott rá, és a kis lába mindig beakadt. Megcsúszott a hátsó és a beakadt a mellsőn lógott, mielőtt leesett. A süni egyébként nem hangos, de ilyenkor mindig visított, biztos fájt neki, ki kellett bélelni a ketrecet.

A hörcsög is mászkál, jobb neki a terrárium szerintem.

jún. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
0%
Nekem a constrictior boám ketrecben pusztult el.
jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Terrárium.

A hörik mászkálnak, és azt ahogy már előttem is írták, beakadna a lába.

De teljesen mindegy, mindegyik jó lenne neki. Én a terráriumot ajánlom.

jún. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi
jún. 11. 17:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A szíriai aranyhörcsögök (főleg a nőstények) brutálisan tudnak sajnos mászni a rácson akkor is ha egyébként ingergazdag a lakhely. Ez balesetveszélyes hiszen leeshetnek és megüthetik magukat. A zárt oldalú lakhely sokkal jobb választás. Minimum 100*50 cm alapterületben és minimum 50-60 cm magasságban gondolkozz. Alom minimum 15-20 cm vastagon szükséges (kenderalom lenalom stb). Csincsillahomokos rész minimum 30-40 cm hosszú hely legyen. Az legalább 4-5 cm vastagon hiszen imádnak ásni. Kell egy minimum 28-33 cm átmérőjű futókerék ami nem rácsos hanem zárt futófelületű. Néhány fa házikó is szükséges. Jobb ha több kamrás. Jó szívvel ajánlom a glirex webáruházat. És a hörcsög info weboldalt. Meg a 7 ezer fős Hörcsög imádók nevű Facebook csoportot. 🙂 Fontos hogy a hörcsögöket csak és kizárólag egyedül szabad tartani. Együtt tartva bármelyik pillanatban bánthatják egymást aminek halálos kimenetelű veszekedés is lehet a vége.
jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
31%
mind1 de ha a terrárium mellett döntesz akkor nem árt valamilyen fogkoptatót betenni mellé (csak mert a ketrecben valószínűleg a rácsot rágná) viszont ha rácsos és szeretnél bele emelet is nem árt egy olyat venni aminek az emelete nem rácsos hanem műanyag mert könnyen beszorulhat a lába. Személy szerint a terráriumot javaslom de legyen nagyon magas mert az enyém mindíg ki tudott jönni a házára felállva.
jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk mindig ketrecben volt a hörcsög. Nyáron nagyon meleg a lakás, a ketrec jobban szellőzik. A terrárium nagyon felmelegedett.
jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ( nekem is jobb döntésnek hangzik egy terrárium):)
jún. 11. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!