Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tartjátok a tengerimalaco...

Hogy tartjátok a tengerimalacotokat?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy a tengerimalac társas állat és jobb párban tartani mint egyedül.Ti hogy tartjátok egyedül vagy párban?
2010. nov. 1. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egyedül van és jól megvan sokat foglalkozok vele
2010. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2010. nov. 1. 12:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Én az első malacomat egyedülinek vettem, de annyira depis volt, hogy kapott egy társat. Együtt elvannak, játszanak, kergetőznek, ugrálnak, riszálnak egymásnak... társas lények.
2010. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem.Én is úgy gondoltam hogy ha lesz akkor kettő.Köszi neked is a választ :)
2010. nov. 1. 13:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem eleinte 1 tmalacom volt. De szegényke naon megzazult úgy ugrált mint egy idegbeteg aztán vettem mellé egy társat és normális lett de a második épp most halt meg múlt hétfőn és megint rákezdett a rángatózásra. Amúgy úgy heti egyszer cserélem az almot kiengedem játszani egy kicsit a szőnyegre, mikor jó az idő kiviszem a szabadba futkározni meg ketreccel együtt legelészni imádja a füvet. Csak ha esetleg te is kivinnéd figyel rá nehogy meg egyen valami számára mérgező növényt!
2010. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a törpehörimet egyedül,de az nem annyira társas!De van egy barátom ő egyedül tartja!Ha tudsz vele legalább 1 héten 5-ször játszani lehet egyedül is!
2010. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm a választ! =)
2010. nov. 2. 20:48
 8/11 anonim ***** válasza:

kb 2 hónapig egyedül tartottam,de nem érezte annyira jól magát,igy vettünk mellé még1-et


most már szemmel láthatóan boldog,jó nagy helyen vannak,mindenféle nekik való finomsággal,meg bujkálósjátékkal,öröm nézni

2010. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Párban tartom őket, két nőstény, a legjobb döntés az ha két ugyanolyan neműt tartasz, de ha különböző neműt szeretnél, akkor nem lehetnek mindennap egymás mellett, mert gyakran femhes lesz a nőstény ami nem tesz jót neki. Én akváriumban tartom őket, mert igy nem pereg ki a sok forgács, gyakran szellőztetek, hogy friss levegőt is kapjanak, ha a ketrec mellett döntesz, az se baj, de mindenféleképpen vegyél egy akkora hálót(sűrűt) amit körbetudsz tekerni a ketrec körül, vagy kötni, így megakadályozhatod a forgács kipergését, és szellőzik is egyben a ketrec :) itatót mindenféleképpen vegyél nekik...zöldséget,gyümölcsöt esznek, csípőset ne adj nekik( pl hagyma, paprika stb) a paradicsom se ajánlott, csak szárazon legfeljebb. Magvakat lehet nekik venni, de nem kell mindig adni nekik, széna viszont mindig legyen előttük mert jó fogkoptató,táplálék és emésztés elősegítő. Tegyél be nekik játékot, szeretik az odukat,az emelvénbyeket amikre feltudnak ugrani, csöveket,hintaágyat stb. egy aránylag tiszta ág se baj ha van bent nekik mert rághatják és akkor is kopik a foguk.
2010. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem ertem ahogy a kommentelokbol kiveszem ha a szobaba kiteszem a malackat v kint a szabadban elengedem nem szokik el?:O ma vettem tengerimalacot szal nem ismerem meg annyira oket adhatnatok nekemis par tanacsot koszi :).
2010. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!